Zamiast realnych podwyżek mundurowi dostaną jałmużnę. W 2017 pensja wyższa tylko o 253 zł

autor: Bożena Wiktorowska07.06.2016, 07:12; Aktualizacja: 07.06.2016, 07:47
policja

Służby mundurowe zapowiadają, że będą walczyć o wyższe środki.źródło: ShutterStock

W przyszłym roku mundurowy przeciętnie otrzyma wynagrodzenie wyższe o 253 zł, zaś w roku 2018 jego uposażenie wzrośnie o dalsze 21 zł. To tylko połowa oczekiwanej kwoty. Związki zawodowe działające w służbach mundurowych są oburzone. Wbrew szumnym zapowiedziom wysokość podwyżek będzie o połowę niższa, niż to wynikało z rozmów prowadzonych z rządem premier Beaty Szydło.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (121)

  • alka(2016-06-07 08:26) Zgłoś naruszenie 39178

    Ja się cieszyłam, gdy po 6 latach żadnych podwyżek dostałam 200 zł więcej. Mundurowi, urzędnicy i pracownicy państwowi dostają co roku podwyżki, więc nie opowiadajcie mi o żadnej jałmużnie.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Alik(2016-06-07 08:31) Zgłoś naruszenie 808

    Moja emerytura wzrosła o 3 zł. 50 groszy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ela(2016-06-07 08:32) Zgłoś naruszenie 43135

    W wielu firmach od lat nie ma żadnej podwyżki,więc mundurowi powinni się cieszyć ze swojej podwyżki -,,jałmużny,,.

    Odpowiedz
  • marian(2016-06-07 08:48) Zgłoś naruszenie 244

    brak waloryzacji w latach 2009–2014"- miał wpływ na wynik nastrojów bo Czapliński stwierdził ,w swojej diagnozie społecznej,że w Polsce,w tych latach, ludzie byli bardzo szczęśliwi

    Odpowiedz
  • xyz(2016-06-07 09:10) Zgłoś naruszenie 372

    alka w jakim Ty kraju żyjesz? Nie znasz realiów to nie się propagandy.

    Odpowiedz
  • ulala(2016-06-07 09:12) Zgłoś naruszenie 2841

    W wielu korporacjach pracownik gdy dostanie 5% "podwyżki" po wielu latach pracy to wszystko ! Dodam tylko że taki pracownik dostaje podobną do wymienionych pensji... Nie ma się czym obruszać proszę Państwa , takie są polskie realia !

    Odpowiedz
  • emeryt(2016-06-07 09:22) Zgłoś naruszenie 2614

    karta przetargowa to podwyżki, dla niektórych 253 zł to tylko, a dla niektórych aż, pielęgniarki, mundurowi, kto następny

    Odpowiedz
  • KAROLI(2016-06-07 09:38) Zgłoś naruszenie 22114

    A CO TAKIEGO ONI ROBIĄ BIEDACY NIC ZUPELNIE NIC

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Zniesmaczony(2016-06-07 09:57) Zgłoś naruszenie 24129

    Do osób, które tak sceptycznie wypowiadają się na temat pracy służb mundurowych opisywanych w tym artykule: Zapraszam do zatrudnienia się w jednej z w/w formacji, a wtedy zobaczycie jaka to jest lekka i przyjemna służba, bez narażenia życia i zdrowia, praca, która w ogole nie jest stresogenna i nie wpływa na dalsze życie funkcjonariusza. I wtedy ocenicie czy płaca jest adekwatna do wykonywanych obowiązków.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • x(2016-06-07 10:01) Zgłoś naruszenie 1762

    Niech napiszą ile w sumie taki mundurowy dostaje pensji. A jeśli chodzi o urzędników skarbowych to mieli przez 8 lat zamrożone pensje - zresztą niewiele wyższe od wynagrodzenia minimalnego, a teraz niewielkie podwyżki i pewnie znowu przez kilka lat nic - nawet 20 zł rocznie . Niech nikt nawet nie mówi o podwyżkach dla mundurowych, których i tak za dużo zarabiają.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Adam(2016-06-07 10:02) Zgłoś naruszenie 16126

    To trzeba było gamonie iść służyć w mundurze a nie marudzić. Bo w firmie takiej to nie dają a w takiej to tylko 5%,barany. Każdy ma prawo i szanse służyć w policji,sg czy straży pożarnej . Tylko jak komuś pasuje taka robota to niech nie wypowiada sie na temat mundurowki . W drukarni moj brat zarabia 3300,8h od 8-16 (weke i sw wolne) ja tyram jak bury pies za te same pieniadze.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • policjant(2016-06-07 10:03) Zgłoś naruszenie 15848

    Tyle że Wam co najwyżej w pracy grozi, iż uderzycie głową w blat biurka waszego szefa wychodząć spod niego.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-06-07 10:04) Zgłoś naruszenie 7029

    Tusk w przypływie szczerości powiedział: publicznie oświadczając" Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących "--a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. Tak stworzył dla Polaków w POlsce nie licząc się ze społeczeństwem, Narodowy POlski obóz pracy. Wszystko to klepnęli wykształciuchy z TK ,że to nie wyzysk zakazany Konstytucją RP i w ten sposób udowodnili że jest to Trybunał Antykonstytucyjnie nie spełniający swojej roli.

    Odpowiedz
  • słoik(2016-06-07 10:07) Zgłoś naruszenie 1839

    Tę jałmużnę jak i pozostałe czekające jałmużny, dać w formie dodatku nie wliczającego się do podstawy emerytury. żeby motywować do długiego służenia, a nie, że podwyżka i pa pa na emeryturkę większą o parę stówek. Podwyżki w podstawę owszem. Ale w wysokości do inflacji. Nie podoba się komuś, proszę iść do prywaciarza. Tam dobrzy pracownicy zarobią nawet powyżej 5.000zł. W policji, straży i innych służbach, mają służyć ludzie z powołania, a nie cwaniactwo zainteresowane tylko swoimi portfelami. Mało płacą? Mało trzynastek, mundurówek, dodatków, premii i innych dopłat? Pan Prezydent Komorowski dał wskazówkę. Zmienić pracę i wziąć kredyt.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pola(2016-06-07 10:22) Zgłoś naruszenie 28178

    Co roku mundurowi maja podwyżki płac a strefa budzetowa od 8 lat nic !! ( oczywiście poza kadrą kierowniczą) Mundurowi nic nie robia , poza strażakami- czapki z głow ) 9 i jeszce chca podwyżek ? Paranoja

    Pokaż odpowiedzi (12)Odpowiedz
  • Niemniej jednak ...(2016-06-07 10:29) Zgłoś naruszenie 5244

    ... większość rencistów i emerytów życzyła by sobie takiej jałmużny.

    Odpowiedz
  • mundurowe przywileje(2016-06-07 10:55) Zgłoś naruszenie 1833

    Jeżeli chcecie zarabiać tyle co ci INNI to co z Waszymi przywilejami wszelakiej maści - chyba należałoby od tego zacząć całą reformę wynagrodzeń .. ! Urlopy - tatusiowe, dziadkowe , dodatki itp itd - kto to organie ??? Gdzie ktoś ma tyle przywilejów ? Po zniesieniu dodatków, które na dzień dzisiejszy mają rekompensować całą resztę , wtedy - owszem nadmurówka powinna zarabiać dużo lepiej - powinni otrzymywać jawne wynagrodzenia jak wszyscy urzędnicy oparte na sprawiedliwym , klarownym systemie wynagrodzeń!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ©(2016-06-07 11:41) Zgłoś naruszenie 25130

    Mundurowi niech cicho siedzą, bo przy każdej okazji otrzymują podwyżki. Władza odchodzi - podwyżka, władza przychodzi - podwyżka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • W wojsku dopiero mają podwyżki! (2016-06-07 12:26) Zgłoś naruszenie 556

    W wojsku dopiero mają podwyżki!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Pracocholik z musu(2016-06-07 13:11) Zgłoś naruszenie 66

    Tak czytam te komentarze jestem funkcj.od 12 lat od 7 lat nie dostajemy podwyżki inflacyjnej 50 zł mam 2800 zł żona nie pracuje dwoje dzieci i kredyt jak każdy nieduży opłaty mieszkanie 1700 zł chciałbym iść na budowe dorobić nie moge niemam zgody przełożonego mam 25 lat pracy za trzy lata nabęde praw emerytalnych 1200 zł kredyt place jeszcze dziesięć a do pełnej emki musze pracować do 28 lat munduru za 75 procent to policzcie sobie ile to jest i w każdej chwili możesz zostać zwolniony jakby ci się zdażyło jechać po piwku

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz