Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podwyżki i emerytury: Jakie zmiany czekają służby mundurowe

Modernizacja w służbach Przede wszystkim MSWiA przygotowało „Program modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017–2020”, na który w sumie ma zostać przeznaczone 6,5 mld zł, a dokładnie w kolejnych latach: w 2017 r. – 1,4 mld zł, 2018 r. – 1,3 mld zł, 2019 r. – 2,4 mld zł, 2020 r. – 1,3 mld zł. Szczegóły programu modernizacji służb znajdziesz tutaj>> Ustawa miałby wejść w życie w 2017 roku, a najbardziej skorzystać miałaby na nim policja - w ramach programu planowana jest budowa nowych i przebudowa starych komisariatów i komend, a także utworzenie kompleksu obiektów szkoleniowo-dydaktycznych i unowocześnienie strzelnic. Zakupione zostaną również nowe śmigłowce wielozadaniowe oraz obserwacyjno-patrolowe, a ponad 2,4 tys. pojazdów ma zostać wymieniona. Służby antyterrorystyczne mają też otrzymać nowe pistolety maszynowe i karabinki szturmowe. Nowy sprzęt otrzyma także Straż Graniczna, która planuje także budowę strzelnic oraz przebudowę aresztów w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. Zakupione będą także pojazdy (samochody patrolowe i terenowe, mikrobusy, ambulanse medyczne oraz motocykle i skutery śnieżne) oraz lekki śmigłowiec jednosilnikowy. Z kolei poza zakupem nowego sprzętu Straż Pożarna planuje rozbudowę budynku Komendy Głównej PSP na potrzeby Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności oraz przebudowę budynków w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie i w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie. Program dla BOR zakłada między innymi inwestycje budowlane oraz zakup samochodów - w tym reprezentacyjnych - oraz sprzętu nowej generacji, też dla ochrony placówek poza granicami kraju.
Modernizacja w służbach Przede wszystkim MSWiA przygotowało „Program modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017–2020”, na który w sumie ma zostać przeznaczone 6,5 mld zł, a dokładnie w kolejnych latach: w 2017 r. – 1,4 mld zł, 2018 r. – 1,3 mld zł, 2019 r. – 2,4 mld zł, 2020 r. – 1,3 mld zł. Szczegóły programu modernizacji służb znajdziesz tutaj>> Ustawa miałby wejść w życie w 2017 roku, a najbardziej skorzystać miałaby na nim policja - w ramach programu planowana jest budowa nowych i przebudowa starych komisariatów i komend, a także utworzenie kompleksu obiektów szkoleniowo-dydaktycznych i unowocześnienie strzelnic. Zakupione zostaną również nowe śmigłowce wielozadaniowe oraz obserwacyjno-patrolowe, a ponad 2,4 tys. pojazdów ma zostać wymieniona. Służby antyterrorystyczne mają też otrzymać nowe pistolety maszynowe i karabinki szturmowe. Nowy sprzęt otrzyma także Straż Graniczna, która planuje także budowę strzelnic oraz przebudowę aresztów w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. Zakupione będą także pojazdy (samochody patrolowe i terenowe, mikrobusy, ambulanse medyczne oraz motocykle i skutery śnieżne) oraz lekki śmigłowiec jednosilnikowy. Z kolei poza zakupem nowego sprzętu Straż Pożarna planuje rozbudowę budynku Komendy Głównej PSP na potrzeby Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności oraz przebudowę budynków w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie i w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie. Program dla BOR zakłada między innymi inwestycje budowlane oraz zakup samochodów - w tym reprezentacyjnych - oraz sprzętu nowej generacji, też dla ochrony placówek poza granicami kraju. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(14)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Policjant
  2016-06-27 07:49:59
  A co robi nauczyciel a co policjant. Nauczyciel nie pracuje w nocy, swieta, weekendy nie wspominajac juz o wymiarze godzinowym pracy i tych calych kartach nauczycielskich. Zazdroscisz to chodz spijac te nektary z policjnego stolu.
  2
  pokażodpowiedzi (2)
 • mlodyposzkolach
  2016-06-27 14:06:41
  nauczyciel poza tym ma 4 miesiące wakacji w ciągu roku ....mam dziecko w podstawówce i wiem co mówię.
  2
 • EDWARD
  2016-06-27 20:45:50
  GDZIE JEST NASZA WALORYZACJA CO NAM ZABRAL AWS NACZELE BUZKIEM TERAZ MAMY GLODOWE EMERYTURY NASZE EMERYTURY SA NIZSZE OD ZUSOWSKICH 30 LAT SLUZBY POZARNICTWIE MAM DO REKI 1600 ZLOTYCH DTYCH OBECNYCH JESTEM DO TYLU 100% DZIEKI AWS I JERZEB BUZKA
  1
  pokażodpowiedzi (1)
 • EDI
  2016-06-27 20:53:38
  OD ESZLEM ZE SLUZBY 30 LAT E 1600 MOJA EMERYTURA NIZSZA OD ZUSOWSKIEJ DZIEKI AWS I RZADU JERZEGO BUZKA ZABRALI NAM WALORYZACJE TAK NAS UPODLILI WIECEJ NIE GLOSUJE NA OSZUSTOW KONIEC DENIFITYWNY
  1
  pokażodpowiedzi (1)
 • tata
  2016-06-27 15:29:24
  Kolejne grupy uprzywilejowanych!!! A co się proponuje reszcie społeczeństwa - głodowe emerytury po osiągnięciu 67 roku życia i przepracowaniu ponad 40 lat! Co to za prawo, co to za sprawiedliwość?!
  22
  pokażodpowiedzi (1)
 • EDWARD
  2016-06-27 20:56:38
  OD ESZLEM ZE SLUZBY 30 LAT E 1600 MOJA EMERYTURA NIZSZA OD ZUSOWSKIEJ DZIEKI AWS I RZADU JERZEGO BUZKA ZABRALI NAM WALORYZACJE TAK NAS UPODLILI WIECEJ NIE GLOSUJE NA OSZUSTOW KONIEC DENIFITYWNY.
  2
  pokażodpowiedzi (1)
 • xxx
  2016-06-27 00:32:04
  a nauczyciel dostanie 1.3% ile na rękę dostaje na początek policjant a ile po 5 latach pracy?
  20
 • CHORĄZY
  2017-02-19 14:50:01
  panowie mundurowi reformy będą i skończy się także emerytura 40-45 letnim mundurowym , na razie jest spokój ale pan Morawiecki i pani Rafalska niedługo postawi na swoim i zrobią swoje związki a wczesna emerytura pójdzie na powąski . Także kto będzie miał 15 lat i zdąży odejść to będzie dobrze . Dlatego cieszy się dopuki są te jeszcze przwileje i szanujmy sie na wzajem .
  0
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej