statystyki

Nie zawsze pracę na roli zalicza się do stażu pracowniczego

autor: Jan Ludwikowski09.05.2016, 10:20; Aktualizacja: 09.05.2016, 10:44
Nasza czytelniczka powinna udowodnić, że gospodarstwo rolne należało do niej lub do jej współmałżonka.

Nasza czytelniczka powinna udowodnić, że gospodarstwo rolne należało do niej lub do jej współmałżonka.źródło: ShutterStock

Pani Iwona jest nauczycielką. – Kilka tygodni temu dostałam nagrodę jubileuszową za 20 lat zatrudnienia – pisze czytelniczka. – Już po fakcie dowiedziałam się, że do stażu zalicza się też czas pracy w gospodarstwie rolnym. Posiadam taki pięcioletni okres. Władze szkoły odmówiły mi jednak wypłaty wyższej nagrody za 25 lat. Twierdzą, że nie dostarczyłam dokumentów w terminie i nic już nie mogą zrobić. Czy to prawda – pyta.

Okres pracy w gospodarstwie rolnym ma wpływ na świadczenia pracownicze. Między innymi na nagrody jubileuszowe należne nauczycielom. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każda praca wykonywana na roli generuje zyski dla zatrudnionych.

Nasza czytelniczka powinna udowodnić, że gospodarstwo rolne należało do niej lub do jej współmałżonka. Premiowana jest również praca w majątku należącym do rodziców lub teściów, którzy później przepisali ziemię na rzecz czytelniczki albo jej męża. Taki okres powinien przypadać przed 1983 r. i po ukończeniu przez panią Iwonę 16. roku życia. Uprawnienia zyska też domownik, ale tylko pod warunkiem, że pracował w gospodarstwie po 31 grudnia 1982 r.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane