Urzędnicy zarobią więcej. W małych miastach i powiatach

autor: Artur Radwan28.07.2015, 07:45; Aktualizacja: 22.09.2015, 14:01
grupa osób, urzędnicy

Urzędnicy zarobią więcej. W małych miastach i powiatachźródło: ShutterStock

Na znaczący wzrost wynagrodzenia od 2016 r. mogą liczyć tylko pracownicy urzędów, w których są obecnie najniższe pensje. Pozostali będą musieli się zadowolić niewielkimi kwotami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • skarbona(2015-07-28 08:57) Zgłoś naruszenie 20

    Pani Claudia w październiku odejdzie w polityczny niebyt i jej obietnice są nic nie warte.

    Teraz się obudziła? Od 2009 roku mamy zamrożone pensje. Urzędnicy dostają zasiłki z opieki społecznej! GRANDA!

    Odpowiedz
  • urzędas(2015-07-28 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Znamiennym jest , że to niby troska o najmniej zarabiających :-) To dyrektorzy generalni najmniej zarabiają??? - (po 15000 zł!!!), że załatwili sobie 5% podwyżki. Ściema jak zwykle - na koniec nabić sobie jeszcze kasę. Pocieszające jest, że to kto inny podzieli te środki.

    Odpowiedz
  • T1000(2015-07-28 09:28) Zgłoś naruszenie 21

    "Jeśli chcemy mieć służbę cywilną składającą się z dobrze wykształconych ludzi, to musimy zadbać o osoby, które tam pracują. Nie można skupiać się tylko na urzędach centralnych – wtóruje prof. Bogumił Szmulik, radca prawny z Kancelarii Radców Prawnych Szmulik i Wspólnicy sp. k."

    Jeśli chcemy mieć dalej beznadziejną służbę cywilną, to w urzędach centralnych nadal będą kolosalne różnice w zarobkach. Te najlepiej płacące będą przyciągać najlepszych a pozostałe ludzi słabych. Taka jest prawda. Totalny brak uporządkowania w wynagrodzeniach w administracji odbija się na wszystkich, z obywatelami na czele. Nikt nie będzie się wysilał za grosze, a ci lepsi odchodzą. Ale tego wielki profesor zapewne nie zechciał zauważyć.

    Odpowiedz
  • mary(2015-07-28 10:28) Zgłoś naruszenie 20

    Czyli jedyną grupą, która na pewno otrzyma podwyżki będą świetnie opłacani dyrektorzy generalni. Następnie ci dyrektorzy generalni dokonają "sprawiedliwego" podziału reszty środków na podwyżki czyli dadzą te pieniądze krewnym i znajomym królika i niech nikt nie będzie naiwny że będzie inaczej bo zawsze tak robili. Przecież ogromne różnice w wynagrodzeniach między pracownikami wykonującymi te same lub bardzo podobne zadania wzięły się właśnie z takiego zarządzania wynagrodzeniami i nagle ci ludzie mieliby zrobić coś inaczej? Ta propozycja jest kpiną z ogromnej większości pracowników administracji państwowej. Pierwszą rzeczą jaką należałoby zrobić przed podziałem tych pieniędzy to wymienić kadrę kierowniczą w większości urzędów bo co to za dyrektorzy generalni, którzy doprowadzili to sytuacji, że płaci się tak skandalicznie różne wynagrodzenia za tą samą lub podobną pracę? Co oni wiedzą o zarządzaniu zasobami ludzkimi? A no nic nie wiedzą i teraz dostaną duże pieniądze do podziału, którymi obdzielą kliki lizusów i donosicieli.

    Odpowiedz
  • magda(2015-07-28 12:36) Zgłoś naruszenie 02

    No bez przesady panowie i panie urzędniczki jak tak Wam zle to czemu bez znajomości nie ma najmniejszych szans żedy dostac sie do jakiegokolwiek urzędu ??? Ja chętnie bę de pracowac za te " marne " grosze :(

    Odpowiedz
  • jura(2015-07-28 12:47) Zgłoś naruszenie 11

    Jaka płaca taka praca.

    Odpowiedz
  • urzędas(2015-07-28 13:30) Zgłoś naruszenie 20

    Jak zawsze kpina. My najniżej na dole nic nie dostaniemy, tylko dyrektorzy itd. Boże jak ten kraj spada na psy !!! To już w dyskontach zarabiają więcej. A co najlepsze to każą wchodzić w tył** podatnikom za marne grosze. Żal, żal. żal.

    Odpowiedz
  • wszędobylska(2015-07-28 15:17) Zgłoś naruszenie 20

    bez sensu jak zwykle...nic i mydlenie ludziom oczu, bo ludzie zwykli widzą cyfry a oni cyfry podają nierealne, żenada

    Odpowiedz
  • wszędobylska(2015-07-28 15:21) Zgłoś naruszenie 10

    do "magda" chciałoby się zobaczyć Pani minę, kiedy zostaje Pani w kieszeni nędzny tysiąc, z którego trzeba opłacić rachunki i wyżywić 3 dzieci, nie wspomnę o dojazdach do pracy

    Odpowiedz
  • marcin(2015-07-28 16:09) Zgłoś naruszenie 20

    Emeryci którzy pobierają wynagrodzenie i emeryturę bez zwolnienia etatu też dostaną podwyżki?

    Odpowiedz
  • inspektor wojewódzki 1800 netto po 15 latach pracy(2015-07-29 08:49) Zgłoś naruszenie 20

    KORPUS SŁUŻBY CYWILNEJ!-co za zobowiązują nazwa - tylko włodarze zapominają że w tkakcie swej działalności:
    1. wykresli z ustawy o s. c. dodatek dla członka korpusy słuzby cywilnej (w samorządzie jest)
    2. pomineli nas w zwiekszaniu kwoty bazowej - co jest bezprawiem...(bo nie potrafimy tak jak poicjanci czy nauczyciele drzeć gęby! patrz kodeks etyki)
    3. zamrozili płace (najniższa waloryzacja 2 % X 6 lat = 12 %) a pociskacie kity i chcecie ochłap dać ...!!!

    ale my nie zapomnimy...bo musimy za te pensje żyć !!!

    Wydziecie z tważą z tej czanej dziury jak oddacie to co nam zabralićie przez ostatnie lata z odsetkami...

    Odpowiedz
  • kas89(2015-11-06 10:27) Zgłoś naruszenie 11

    Ja chyba czegoś nie rozumiem. Mam 25 lat mam wyzsze wykształcenie chciałabym pracowac w admnistracji Państwowej ale nie mam cioci, wujka i tatusia partyjniaka i tak dalej... Kto chce zrezygnować ja bardzo chętnie zastąpię tego biednego urzędnika!!! Z Waszymi płacami jest jak średnią krajowa...hehehe. Tak żyję całe społeczeństwo za najniższa albo wcale a wy urzędasy żyjecie na koszt tych którzy tyle zarabiaja bo co cwańszy to kaska bez podatków do Luksenburga... bosh słyszysz i nie grzmisz!!!
    Ludzie ja jak proszę o podwyżkę szefa to mówi że nie ma a jak mi sie nei podoba to moge szukać innej pracy...ja powtarzam ludziom z budżetówki to samo czy to urzedas, policjant, pelęgniarka czy inni. Żyjecie na Nasz koszt a nawet nie macie do Nas szacunku nie wykonujecie swoich obowiązków jak należy jest Was za dużo i do tego raz w roku macie czelność strajkować i domagać się wiecej i więcej!!! A podatnik to niby dostaje podwyzki i przywileje a wy tacy biedni...
    Czekam na kontakt jak by toś chciał sie zamienić jestem chętna będę pracować za to co wy...i nie będę strajkować!

    Odpowiedz