Policjanci chcą po 600 zł podwyżki. Są gotowi jechać do Brukseli

autor: Bożena Wiktorowska14.07.2015, 07:23; Aktualizacja: 14.07.2015, 08:22
policja

Protest wzmocni masowe wysyłanie listów do Ewy Kopacz z żądaniem podwyżkiźródło: ShutterStock

W ciągu dwóch tygodni znana będzie kwota, o jaką wzrośnie uposażenie funkcjonariuszy podległych ministrowi spraw wewnętrznych. Nowe stawki mają obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (45)

  • ola(2016-04-09 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    A za co chcą te 600 zł podwyżki ? Najszybciej się zjawiają na interwencję gdy trzeba spisać pasażera jadącego na gapę, który nie chce okazać kontrolerowi biletów dowodu tożsamości wielkie mi przestępstwo a mojemu sąsiadowi syna zabili to sprawa została umorzona z braku dowodów.

    Odpowiedz
  • mg(2015-08-12 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    Mi jak źle w robocie to się zwalniam. Z policji nie można się zwolnić czy co?
    Rozumiem, że jak będziecie mieć dużo kasy to już nie będzie dla Was potrzeby kontaktu z rodziną...

    Odpowiedz
  • Marta85(2015-07-26 19:21) Zgłoś naruszenie 01

    Po pierwsze nie mowil ze da kolejne 300zł, tylko ze chcieliby to powtorzyc, a to nie oznacza,ze powtorza.
    Jaka rekompensata za nocki, swieta itp.? Taka praca! ja pracuje u prywaciarza i tez nie mam placone! jak kopacz da podwyzki policji i wojsku ktorzy dostali 300zł w 2012 oraz w latach 2007-2009 po okolo 600zł, to cale spoleczenstwo wyjdzie na ulice!

    Odpowiedz
  • funek(2015-07-21 23:51) Zgłoś naruszenie 00

    niestety jak wszędzie są za duże dysproporcje .Przykład sierżant SG który odwala najgorsza robotę i jest od wszystkiego i ciąży na nim największa odpowiedzialność jest na tzw 2 z dodatkiem z 3 i zarabia 2100 PLN. Do tego wali nadgodziny(niepłatne) pracuje w soboty niedziele i święta i w nocy a z drugiej strony mamy majora SG w Komendzie który jest tylko ściśle od swojej działki ciąży na nim odpowiedzialność ale nie tak duza jak na tym sierżancie, pracuje po 8 godz dziennie , nie generuje nadgodzin bo nie ma takiej potrzeby, nie pracuje w soboty niedziele i święta , w nocy śpi w domu i zarabia 4500-5500PLN I później piszą średnie wynagrodzenie w Straży Granicznej to 3800 Ludzie 70% funkcjonariuszy czy to Policji czy SG itp to zwykli robotnicy z pensja nie przekraczająca 3000PLN!!!

    Odpowiedz
  • ogoras(2015-07-20 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    nikomu nie dali to i policjantom nie dadzą , w tym kraju to zabierać tylko umieją skłócając poszczególne grupy zawodowe

    Odpowiedz
  • kobra(2015-07-19 16:26) Zgłoś naruszenie 30

    Podnieście kwotę bazową oraz zapłaćcie nam za uczciwie wypracowane nadgodziny. Nic więcej nie chcemy.

    Odpowiedz
  • Marcin(2015-07-19 13:05) Zgłoś naruszenie 30

    W związku z tym, że zmieniono ustawę i obniżono chorobowe do 80% to będę domagał się zwrotu pieniędzy za czas służby w niedzielę, święta oraz godziny nocne. Sprawę oddam do sądu.

    Odpowiedz
  • waga(2015-07-16 16:35) Zgłoś naruszenie 00

    Gliniarz dobrze prawisz nocki w święta soboty niedziele Wigilia Boże Narodzenie święta Wielkanocne oni wszyscy obywatele oczy by ci wydrapali za 2500 zł w patrolu. Kiedy oni chleją w te święta my jeździmy do nich na interwencje szarpiemy się mocujemy dowozimy do rodziny pozostawiamy, a oni potem i tak na nas skargi piszą że zostali pobici. 28 lat służy ile świąt nocek pozostawienia rodziny dzieci żony a ja z bydłem się użeram, wracam rano i rozmawiać mi się nie chce z dziećmi żoną, potem następuje znieczulica obojętność żona mówi dość odchodzi z dziećmi następuje rozpad rodziny. Zapraszam każdego do tej służby.

    Odpowiedz
  • do ksc(2015-07-16 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    od kiedy policjanci moga strajkowac- chyba ty ku,r,wo protestowac

    Odpowiedz
  • jurek ogórek(2015-07-16 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    jako policjant powiem tak: zawsze i wszędzie, policja ****** będzie, zawszeee i wszędzieeeee policja ****** będzieeeee...nie wolno się narażać pracując w tej formacji, nie wolno być nadgorliwym. Spokojnie, niech się wyklrwawią, niech sprawca zbiegnie z miejsca- po co się szarpać i brudzić krwią za 2500 zł.

    Odpowiedz
  • gliniarz(2015-07-16 00:57) Zgłoś naruszenie 10

    Jak czytam ten bełkot, to mnie na wymioty bierze ( komentarze) ku... wa nikt nie ma sielanki, ale zapraszam na nocke w Wigilię, gdzie wy dupy grzejecie, albo do powiadomienia rodziny o śmierci ich najbliższej osoby. To przykład jeden z wielu... A ciągle słyszę jak my to mamy dobrze jako Policjanci. A nieobrazajac nikogo to fizyczni bez stresu, narazania na pomówienia oskarżenia, albo urazy z interwencji od poniedziałku do piątku zarabiają dziś więcej. Pewnie ktoś powie to się zwolnij, tylko kto wam w nocy dupy będzie bronił, dbał o porzadek i za was życie narazal. No pytam kto...

    Odpowiedz
  • jaga(2015-07-15 22:56) Zgłoś naruszenie 20

    Zarobki większości policjantów są dramatycznie niskie, czemu nie ma się co dziwić czytając dyrdymały związkowca, który chce jechać do Tuska po pieniądze. Kto go wybrał?

    Odpowiedz
  • Egzekutor(2015-07-15 14:28) Zgłoś naruszenie 60

    Po tylu latach w których zarobki były zamrożone należy się po 600zł(oczywiście netto)podwyżki szeregowym funkcjonariuszom a nie kierownictwu,które zarabia bardzo dobrze.Pozdrawiam tych co wylewają czarę goryczy na mundurowych.

    Odpowiedz
  • nie głupek(2015-07-15 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    komentarz do zapisu małogramotnyj chlebopaszec z SC.

    człowieku, proponuję abyś swoją wiedzą (to znaczy jej kompletnym brakiem) nie chwalił się przed swoim przełożonym w US, a wiesz czemu? Ponieważ każdy mądry przełożony takiego "mądralę" za wypowiadane publicznie głupoty powinien wylać z urzędu na zbity pysk . Reasumując wakat murowany pochwal się.

    Odpowiedz
  • dolek(2015-07-15 06:38) Zgłoś naruszenie 00

    ja tez jako emeryt chce podwyzki 600zl po 47latach pracy , policjanci to najwieksze nieroby i tam gdzie powinni byc to ich nie ma , a to sniadanie w Taurusie a to spia w przydrożnych alejkach w czasie slużby , to znowu na zakupach i tak mozna wymieniac i co za taka prace 600zl absurd a wiem co pisze

    Odpowiedz
  • piotrciech(2015-07-15 00:47) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy chcecie podwyżki a kto ma na nie zapracować?Polski sklepikarz, czy inny mały" biznesmen" Bo tylko oni zapierdzielają po 16 godz dziennie bez urlopów żeby się się utrzymać i to oni oddają najwięcej w podatkach.Sami kupujecie w zagranicznych sieciach(nie płacących podatków) chińskie badziewie ,biegacie po marketach z obłędem w oczach przekonani że u polaka jest drożej co często nie jest prawdą.Z założenia go nie cierpicie(bo to co pięć lat zmieni auto lub się wybudował oczywiście za wasze sobie myślicie i jak to możliwe że przy takiej konkurencji zachodniego kapitału jeszcze funkcjonuje na pewno oszukuje ,okrada i.t.p. ,a to oni właśnie najwięcej płacą na wasze emerytury i pensje budżetówki.Dziś czytam że zmalały wpływy z podatków ciekawe dlaczego?(bo takich głupich jak ja już coraz mniej, emigrują z rodzinami lub przedwcześnie umierają) niedawno czytałem że Lidl i Kaufland otrzymał ok.miliard euro z Banku Europejskiego(tam też przekazywana jest część moich podatków) na inwestycje w Polsce i Słowacji bo mamy za mało marketów(kiedy Polska chciała dofinansować polskie stocznie to Niemcy protestowały i stocznie padły teraz prawie nie ma polskiego przemysłu)Nie myślcie że Żyd ,Francuz czy Niemiec będzie tu płacił podatki zrobi wszystko żeby trafiły do jego kraju .Jeżeli nic się nie zmieni to następnych kilka milionów wyemigruje a o emeryturach i pensjach ogólnie budżetowych możecie zapomnieć.

    Odpowiedz
  • Gość(2015-07-15 00:33) Zgłoś naruszenie 00

    Nie odpowiada płaca. Zwolnić się wziąść kredyt i zmienić pracę.
    Większość obywateli tak robi jeśli uważają że za mało im płacą.

    Odpowiedz
  • B(2015-07-14 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    W końcu walczmy o te podwyżki fakt każdy mówi ze mamy kokosy a tu taka zenada

    Odpowiedz
  • jajajajajajaja(2015-07-14 19:11) Zgłoś naruszenie 00

    Tepi to wy jesteście skoro mają tak lekka prace to wy też idźcie -ale tak wy nie zdacie testów he he. Dać podwyżkę za walkę z kibolami za mecze ciężkie interwencję za narażenie własnego życie. Tylko wy debile jedziecie po policji a jak coś się dzieje np pies sąsiadów szczeka za głośno to 997 banda debili tak wam powiem 1000 zł podwyżki dla policji i pielegniarek a nauczyciela zabrać bo to są nieroby

    Odpowiedz
  • Maja(2015-07-14 18:41) Zgłoś naruszenie 10

    Jak wiele zarabiamy mówią o nas obecne i przyszłe emerytury, które są na bardzo niskim poziomie. Tak jak pisze Lex niech każdy walczy o swoje. Ja wolę mieć swoje skromne 2500,zł na rękę i pracować w ciepełku, niż 3000 zł i ocierać się o latające noże, co nie znaczy ,że nie czekam na podwyżkę.

    Odpowiedz