W 2014 r. żołnierz otrzyma 875 zł za urlop

autor: Artur Radwan02.01.2014, 10:02; Aktualizacja: 02.01.2014, 11:14
– W 2014 r. nie będzie podwyżek uposażeń żołnierzy i dlatego gratyfikacja urlopowa na jednego członka rodziny mundurowego pozostanie na dotychczasowym poziomie – potwierdza gen. dyw. dr hab. Bogusław Pacek. Żołnierze otrzymują w przeliczeniu na osobę 875 zł.

– W 2014 r. nie będzie podwyżek uposażeń żołnierzy i dlatego gratyfikacja urlopowa na jednego członka rodziny mundurowego pozostanie na dotychczasowym poziomie – potwierdza gen. dyw. dr hab. Bogusław Pacek. Żołnierze otrzymują w przeliczeniu na osobę 875 zł.źródło: ShutterStock

Mundurowy złoży wniosek o wypłatę gratyfikacji urlopowej bez względu na tytuł planowanej przerwy w służbie. Wojskowy będzie mógł wnioskować o przyznanie dodatkowych pieniędzy, jeśli w danym roku zamierza skorzystać m.in. z urlopu rodzicielskiego, macierzyńskiego czy nawet wychowawczego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • MEGI(2015-05-22 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Wita, mam pytanie czy żołnierz zawodowy może pobierać taka grtyfikację urlopowa , jeśli ma ograniczone prawa rodzicielskie ?

    Odpowiedz
  • Man(2014-06-10 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt nikomu pracy w wojsku nie zabrania , zamiast biadolić jak to wojsku maja bogato , też iść i wojakiem zostać , i ten "wielki " pieniądz zarabiać.

    Odpowiedz
  • tp(2014-06-07 20:20) Zgłoś naruszenie 00

    widze ze same ******** sie tu wypowiadaja co nie poradziły sobie w zyciu i im zal dupe sciska teraz hehe Portal kłamie!!!mówcie lub piszcie prawde ze to jest ok 716 zł a nie 875.. zapraszam do wojska w takim razie i gwarantuje ze wiekszosc tych co twierdzi ze mamy tak kolorowo po czasie z checia doplaci zeby was zwolnili heh.. do tego trzeba mieć jaja panowie i panie z cywila,a kto ich nie ma niech nic juz nie pisze i sie nie wypowiada

    Odpowiedz
  • st.szer(2014-05-08 17:51) Zgłoś naruszenie 00

    Chcecie mieć takie przywileje ?? Do wojska idźcie. A nie tylko miałczeć się nauczyliście i siedzieć przed komputerami.
    Zobaczymy czy rok tam wytrzymacie.

    Odpowiedz
  • wojak(2014-04-17 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    zapraszamy w szeregi piprzyc przed monitorem mając kategorie zdrowia D lub E każdy potrafi

    Odpowiedz
  • st. szer.(2014-04-05 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    Zapraszam w szeregi WP. Miesięczne poligony zimą, służby w weekendy i święta, 500 km od rodziny, żonę i syna widzę dwa razy w miesiącu.

    Odpowiedz
  • p(2014-04-03 17:50) Zgłoś naruszenie 01

    Dla "żołnierzy" pieniądze mają ! Ale pracownik wykonując te same zadania nie dostanie nic od 4 lat .I tak pracownik zarabia 1350 zł. A żołnierz dostanie podwyżkę i jeszcze premię co miesiąc!

    Odpowiedz
  • LU(2014-03-01 05:07) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie 875 zł ?? 720 bodajże.
    Ja pracuje w wojsku jako st.szer już 9 lat i tym co piszą, że ,, czym różni się jego rodzina od rodziny żołnierza ,, napisze TYM, iż moje dziecko widzi mnie może 4 miesiące w roku a co tyczy się żony to ona też nie jest szczęśliwa z tego powodu. A Ja kocham wojsko !! Więc nie miałczcie bo 720 zł za brak męża i ojca to nie jest dużo. Nikt nie broni wam biegać po polach w opożądzeniu i z Karabinem oraz przechodzić operacje na kolana. Pozdrawiam wszystkich.

    Odpowiedz
  • Żołnierka(2014-02-02 00:54) Zgłoś naruszenie 00

    lol, pol anka a co wam nie pasuje??? też chcecie to do wojska!! Nie jest wcale tak różowo jak wam sie wydaje, jak was wrzucą do lasu na poligon w styczniu przy -25 stopniach na jakieś 3 tygodnie to ciekawa jestem czy też byście tak piszczeli jak żołnierz ma dobrze. Zapraszam w szeregi WP

    Odpowiedz
  • gosc(2014-01-09 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    Prawna w zeszłym roku dawała 980, w tym 875, a w przyszłym może prawdę napisze

    Odpowiedz
  • lol(2014-01-09 07:26) Zgłoś naruszenie 00

    zołnierz ma wiecej przywilejow bo oprócz gratyfikacji moze rowniez korzystać z dofinansowania na wypoczynek dla dzieci, raz na dwa lata z formy tanich wczasow dla rodziny, wszystko napisane w ustawie, więc nie ma co się podniecać bo to jest od dawna, a gratyfikacja nie ulegla podwyzszeniu i po co ten artykul... aby mącić...

    Odpowiedz
  • KAZ(2014-01-07 22:24) Zgłoś naruszenie 00

    rodzina dostaje tez, bo to rodzina RESORTOWA

    Odpowiedz
  • pol anka(2014-01-07 21:18) Zgłoś naruszenie 00

    nie jest to gratyfikacja "za urlop" tylko "na urlop". Otrzymujący kasę nie rezygnuje z urlopu, żołnierz otrzymuje dodatkowo 8 paczek na osobę ot taki bonus od Ojczyzny. Szkoda, że nikt nie wpadł na pomysł wypłacenia szeregowcowi 5000 zł na miesiąc i koniec kropka, bo czym moja stara i moje bahory różnią się od rodziny żołnierza zawodowego, który w życiu nie strzelał

    Odpowiedz
  • ...(2014-01-07 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    gadacie o przywilejach a do wojska to nikomu nie chciało się d... ruszyć..
    i poprawka nie 875 a 716..

    Odpowiedz
  • donex(2014-01-05 16:17) Zgłoś naruszenie 10

    ...jak komuś coś nie pasuje to zapraszam do najbliższego WKU. Przecież przyjęcia do wojska są... tyle etatów jest do obsadzenia... wystarczy poszukać w necie... i wy też bedziecie mieć ,,przywileje" a nie tylko skomleć potraficie na forum jak to wszystkim dobrze tylko wam jest źle... ciekaw jestem ilu z tych co tak głośni skomli wytrzyma choćby rok w MON-ie... jak przyjdzie pracować np 450 km od rodzinnego domu...o tym nikt nie pomyśli...ktoś powie-,,nikt cie przecież nie zmusza-możesz odejść-kto ci każe pracować tak daleko"-ja odpowiem że ja nie skomle jak większość tych, którzy o pracy w MON-ie nie mają zielonego pojęcia!!

    Odpowiedz
  • valkyrie(2014-01-04 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    Cywil i nk. Coś nie pasuje? to do wojska! Nie chcecie tego miodu? Do roboty!!!

    Odpowiedz
  • cywil(2014-01-03 07:45) Zgłoś naruszenie 00

    kolejny przywilej kiedy to się skończy ? ? ?

    Odpowiedz
  • nk(2014-01-02 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    i znów dodatkowe przywileje dla wybranych !!!

    Kto na to zapracuje ??? Ty i ty jeleniu... co za głupi politycy !!!
    Bo inaczej ich nazwać nie mozna.

    Odpowiedz
  • hanka(2014-01-02 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    czemu tak malo ?? brakuje zera na koncu tej liczby, jestem za podniesieniem

    Odpowiedz