statystyki

W jakich okolicznościach urzędnik zapłaci odszkodowanie za błędy

autor: Adam Makosz23.04.2013, 07:19; Aktualizacja: 23.04.2013, 09:07

Urzędnik może zostać pociągnięty do osobistej odpowiedzialności finansowej za rażącą opieszałość lub wadliwą decyzję.

Wskutek powództw wytaczanych przez obywateli co roku Skarb Państwa i jednostki samorządu terytorialnego wypłacają setki milionów złotych z tytułu odszkodowań za niekompetencję zatrudnionych w ich strukturach funkcjonariuszy publicznych. Od 17 maja 2011 r. takie rekompensaty nie mogą z założenia obciążać już wyłącznie podatników. W części przypadków za szkody muszą płacić urzędnicy. Zobowiązuje ich do tego ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa.


Pozostało jeszcze 93% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Oli(2014-04-24 23:18) Zgłoś naruszenie 00

    Panie,kady urzędnik ma komputer i dostęp do sieci.Może sobie sprawdzić wszystko a ja muszę formularze papierowe wypełniać i pocztą wysyłać.NAjlepiej kurierem bo urzędnik w listy zwykle nie wierzy.Na same znaczki i oplaty pocztowe urzedy wydają krocie.CZasem kilka razy wysyłają bo coś im tam nie wyszło. PO co te systemy za miliony i sprzęt za miliony ?po co ci ludzie szkoleni za tysiące? Urzędnik nie pomaga on nawet nie wie,że moźe. Telefon,mail lub sms to nowe osiągnięcia w komunikacji! Pytam kiedy to sie zmieni i urzednik bedzie partnerem pracodawcy a nie wrogiem?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane