statystyki

Niepewne świadczenia motywacyjne dla mundurowych z długim stażem

autor: Paulina Szewioła20.05.2020, 08:05; Aktualizacja: 20.05.2020, 08:15
6865 wakatów jest w policji

6865 wakatów jest w policjiźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Dawid Zuchowicz Agencja Gazeta

Atrakcyjne dopłaty dla doświadczonych funkcjonariuszy, którzy zamiast przechodzić na emeryturę, zostaną na służbie, stanęły pod znakiem zapytania.

Taki wniosek płynie z opinii resortu finansów do projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych. Znajduje się on obecnie na etapie uzgodnień.

Projekt przewiduje m.in. wprowadzenie dla funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa i Państwowej Straży Pożarnej mających wysługę powyżej 25 lat świadczenia motywacyjnego w wysokości 1,5 tys. zł miesięcznie, a dla osób mających wysługę powyżej 28 lat i 6 miesięcy – 2,5 tys. zł miesięcznie. Ma to przekonać najbardziej doświadczonych mundurowych do pozostania w służbie pomimo formalnej możliwości przejścia na emeryturę.

W projekcie uregulowano, że świadczenie motywacyjne ma być przyznawane funkcjonariuszom na ich wniosek skierowany do bezpośredniego szefa, który przekaże go (wraz ze swoją opinią) do przełożonego właściwego w sprawach osobowych. W opinii uwzględniane będą (oprócz ostatniej okresowej oceny służbowej) stopień trudności, złożoność i sposób realizacji zadań wykonywanych przez funkcjonariusza oraz uzyskiwane efekty.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • jacek(2020-05-20 13:39) Zgłoś naruszenie 65

  T kpina i żarty z ludzi pracujących w innych zawodach. Ludzie po 25 latach tyle zarabiają , ile chcą dawać kasy za nic policjantom aby łaskawie pozostali w służbie. Jak im sie nie podoba praca w policji to niech sie zwolnią.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • A nie mówiłem,(2020-05-20 20:59) Zgłoś naruszenie 32

  że władza plaszczaków i konfettich obudzi się z ręką w nocniku ?! ... i oczywiście znów policjantów zrobili w balona.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Ewa(2020-05-20 18:40) Zgłoś naruszenie 33

  A co tymi co mają 20 lat służby 32 lata pracy i 50 lat czy takim funkcjonariuszom się nie należy nie siedzieli tylko pracowali. Bezsens

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • To tak nie działa(2020-05-20 13:24) Zgłoś naruszenie 23

  Przed odejściem zwykle każdy dostaje ten przysłowiowy 1 tys zł....z tym że to wlicza się do emerytury i jest korzystne. Poza tym nie każdy się nadaje do dalszej służby zwłaszcza ci prawdziwi policjanci. Wymiana pokoleniowa jest wskazana

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane