statystyki

Służby mundurowe bez dodatkowego zasiłku opiekuńczego

autor: Paulina Szewioła02.04.2020, 07:24; Aktualizacja: 02.04.2020, 07:50
W tarczy antykryzysowej znalazł się też przepis, który wydłuża o kolejne 14 dni okres, przez który przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Nie wlicza się go do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego przyznawanego na tzw. ogólnych zasadach.

W tarczy antykryzysowej znalazł się też przepis, który wydłuża o kolejne 14 dni okres, przez który przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Nie wlicza się go do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego przyznawanego na tzw. ogólnych zasadach.źródło: ShutterStock

Funkcjonariuszom nie przysługuje dodatkowy, 14-dniowy zasiłek opiekuńczy w sytuacji zamknięcia szkoły lub przedszkola z powodu koronawirusa.

Od 12 marca mogą się o niego ubiegać osoby objęte ubezpieczeniem chorobowym, które nie są w stanie pracować, gdyż muszą zająć się dzieckiem do lat 8 z powodu zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły w związku z koronawirusem. A także wówczas, gdy nie można liczyć na nianię lub dziennego opiekuna.


Pozostało jeszcze 86% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane