statystyki

Doktorant przydatny również dla firmy

autor: Paulina Szewioła14.08.2019, 08:17; Aktualizacja: 14.08.2019, 10:00
nauka, praca, szkolenie, komputer

Politechnika Śląska jako jeden z pionierów w zakresie edukacji praktycznej została w tym roku oceniona najlepiej spośród wszystkich szkół wyższych. Otrzyma środki na realizację 78 doktoratów, w tym 10 w zakresie sztucznej inteligencji.źródło: ShutterStock

Kolejnych 406 młodych naukowców będzie mogło kształcić się w formule ścisłej współpracy pomiędzy jednostkami naukowymi a przedsiębiorcami. Tak wynika z rozstrzygniętego przez resort nauki konkursu w ramach III edycji programu „Doktorat wdrożeniowy”.

Ramy prawne dla takiej formuły stworzyła ustawa z 21 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 859). Z kolei resort nauki zapewnił wsparcie pieniężne, uruchomiając program finansowania doktoratów wdrożeniowych, który jest organizowany na zasadach konkursu przeznaczonego dla jednostek naukowych współpracujących z przedsiębiorcami. W tegorocznej edycji zostało złożonych 61 wniosków, 56 uzyskało ocenę pozytywną. W konsekwencji uczelnie otrzymają pieniądze na realizację 406 doktoratów wdrożeniowych.

Politechnika Śląska jako jeden z pionierów w zakresie edukacji praktycznej została w tym roku oceniona najlepiej spośród wszystkich szkół wyższych. Otrzyma środki na realizację 78 doktoratów, w tym 10 w zakresie sztucznej inteligencji.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane