Gdzie trafiają pieniądze pochodzące z nieobsadzonych policyjnych etatów?

autor: Bożena Wiktorowska26.03.2019, 19:00
W ocenie związkowców środki na zatrudnienie większej liczby funkcjonariuszy powinny trafiać do komendantów wojewódzkich, a za ich pośrednictwem – do tych jednostek, gdzie jest najwięcej pracy.

W ocenie związkowców środki na zatrudnienie większej liczby funkcjonariuszy powinny trafiać do komendantów wojewódzkich, a za ich pośrednictwem – do tych jednostek, gdzie jest najwięcej pracy.źródło: ShutterStock

Związkowcy chcą, żeby pieniądze pochodzące z nieobsadzonych policyjnych etatów trafiały do osób faktycznie wykonujących dodatkową pracę.

Każdego roku ustawa budżetowa określa liczbę etatów w policji. W tym roku przyjęto, że będzie ona wynosić 103 309, czyli dokładnie tyle samo, co w 2018 r. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w sumie było zatrudnionych 98 737 policjantów, a łączna liczba wakatów wyniosła w ubiegłym roku aż 4621. W przeszłości środki z nieobsadzonych etatów, były przeznaczane na zakup paliwa do radiowozów, papieru do drukarek lub innych środków niezbędnych do funkcjonowania komend. A jak było w ubiegłym roku? O wyjaśnienie tej sprawy do KGP zwrócił się Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Wielkopolskiego.

– Czekaliśmy na odpowiedź trzy miesiące, ale jej forma nie jest dla nas satysfakcjonująca, bowiem nadal nie wiemy, jaka dokładnie część środków pochodzących z niepełnego zatrudnienia, będąca w dyspozycji Komendanta Głównego Policji, została przeznaczona na wydatki osobowe – wyjaśnia DGP podinspektor Andrzej Szary z NSZZ Policjantów.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane