Dni wolne, zwolnienie ze świadczenia: Jakie wynagrodzenie w czasie wypowiedzenia

autor: Agnieszka Brzostek22.04.2018, 12:00; Aktualizacja: 21.05.2018, 12:15
pieniądze, kasa, banknoty, finanse

pieniądze, kasa, banknoty, finanseźródło: ShutterStock

Zobacz, jak wyliczane jest wynagrodzenie w okresie wypowiedzenia - za urlop wypoczynkowy, dni wolne na poszukiwanie pracy i w czasie zwolnienia ze świadczenia pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Inspektor Pracy-czy Wy to wogóle pamiętacie(2018-04-28 14:20) Zgłoś naruszenie 40

  -czy Wy to wogóle pamiętacie? ,,,,,,,,,,,,,Zaległy Urlop. ...Przed nowelizacją KP,za króla Kwaśniewskiego a nawet Jaruzela pierwszy Urlop pracowniczy należał sie po jednym roku pracy. Znana i powszechna woówczas regulacja prawna...,wielu z Was tak miało.......Ale uwaga, wg słusznego wówczas wyroku SN należał się ale za rok juz przepracowany gdyż nikt nie może pozbawić pracownika prawa do wypoczynku za przepracowany rok nawet ten pierwszy-czyli za rok wsteczny. Lecz tak nadal zatrudnieni do dzisiaj pracownicy teraz dostają urlopy proporcjonalnie do pozostałych miesięcy w roku........a może zgodnie z KP art 300 powinni zaliczyć ostatni tak otrzymany urlop za najdalszą zaległość wg KC.,co dalej oznacza że pracodawca powinien dać tak zatrudnionym najpierw cały urlop za poprzedni/ostatni pełny i rok a dopiero później proporcjonalnie. Trzeba o to powalczyć w Sądzie samo nic nie przyjdzie.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy-czy Wy to wogóle pamiętacie(2018-04-28 14:25) Zgłoś naruszenie 00

  Rozwiązanie umowy o prace zwane "Wypowiedzeniem za Porozumieniem Stron" jeżeli nie ma szczególowego opisu czego to porozumienie oznacza... można zawyczaj zastapić slowami "rezygnuje ze wszystkich roszczeń" na co pracodawcy najcezęściej nabieraja pracowników. Oznacza to że nie beziesz miał juz prawa dochodzić roszczeń za szkodliwe i nieb warunki pracy , za złe warunki pracy ,za grak posików regeneracynych ,premii orza odszkodwań i zadośuczynień pod pracodawcy ,nie dajcie sie więc maić tymi pieknymi słowami. Im wiecej Oni wam zapłacą tym lepiej beą mieli wasi nastepcy.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy-czy Wy to wogóle pamiętacie(2018-04-28 14:29) Zgłoś naruszenie 100

  Kodeks Pracy po nowelizacji zlikwidował dodatki za czynniki szkodliwe w miejscu pracy pod pozorem że jak bedą nadal istniały to Wam nie bedzie zalezało na poprawie warunków pracy -ot taka obluda Platformy. Tyle że wy zawsze możecie skorzystać z art 300 KP o KC -czyny niedozwolone i zażądać juz na drodze cywlinej naprawienia szkody w Waszym samopoczuciu ,nie tylko za trwałe kalectwo-- jezeli nie umiecie sami ,juz na rynku uslug jest duzo firm odszkodowawczych. które chetnie w waszym imieniu zajmą się dochodzeniem dla Was kasy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Inspektor Pracy-czy Wy to wogóle pamiętacie(2018-04-28 14:36) Zgłoś naruszenie 80

  Rozwiązanie umowy o prace zwane "Wypowiedzeniem za Porozumieniem Stron" jeżeli nie ma szczegółowego opisu czego to porozumienie oznacza... można zazwyczaj zastąpić słowami "rezygnuje ze wszystkich roszczeń" na co pracodawcy najczęściej nabierają pracowników. Oznacza to że nie będziesz miał już prawa dochodzić roszczeń za szkodliwe i nieb warunki pracy , za złe warunki pracy ,za brak posiłków regeneracyjnych ,właściwych ubrań ochronnych ,premii oraz odszkodowań i zadośćuczynień pod pracodawcy ,nie dajcie sie więc maić tymi pieknymi słowami. Im wiecej Oni Wam zapłacą tym lepiej będą mieli Wasi następcy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane