statystyki

Nietrafiony prezent nie zawsze można oddać

autor: Renata Majek31.12.2015, 10:57; Aktualizacja: 31.12.2015, 11:05
mikołaj-święta-prezent

Niektóre sklepy zachęcając klientów do zakupów, wprowadziły możliwość oddania produktu (bez podawania przyczyny) np. w ciągu 14 lub 30 dni.źródło: ShutterStock

Dostałam prezent pod choinkę, ale córka zupełnie nie trafiła w zamawiany przeze mnie kolor. Szal nie pasuje do zimowej kurtki, do której chciałam go dobrać. Czy mogę go oddać – pyta pani Mariola.

Najpewniejszy zwrot nietrafionego prezentu możliwy jest wtedy, gdy kupujemy go na odległość. Tylko rzeczy nabyte przez internet lub przez telefon oraz wtedy, gdy sprzedawca zawitał do domu, mogą być zwracane bez powodu w ciągu 14 dni od daty zakupu. Nie ma już jednak czegoś takiego, jak oddanie towaru w ciągu siedmiu dni bez podawania przyczyny w normalnym sklepie, np. dlatego że zakup nie był przemyślany bądź nie pasuje do reszty ubrań. Możliwość oddania towaru, który nie ma wad, a jedynie się nie podoba, zależy wyłącznie od dobrej woli sprzedawcy. Jeżeli więc prezent świąteczny okazał się nietrafiony, warto dowiedzieć się od osoby, która go podarowała, w jakim sklepie został kupiony i poprosić o dowód zakupu, a przynajmniej ustalić, w jakim terminie był dokonywany. A potem próbować negocjować u sprzedawcy.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • xymena(2016-01-02 09:17) Zgłoś naruszenie 40

    Dobre wychowanie upada. Dostałeś prezent , dziękujesz ofiarodawcy, nie wybrzydzasz, że nietrafiony, bo to jest chamstwo. Jeśli prezent jest nietrafiony, mówi się trudno, zdarza nam się dostawać takie rzeczy, nigdy nie należy prosić o dowód zakupu w celu wymiany. Z drugiej strony przy zakupie prezentów należy dokładać staranności. Gazeto, poślij swoich autorów na kursy dobrego wychowania, bo takie informacje Was pogrążają.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Poradnik konsumenta

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane