Zakupy w atrakcyjnych cenach nie pozbawiają prawa do reklamacji. Obowiązują zasady jak przy nabyciu rzeczy za nieobniżoną cenę. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy przecena wynika z wady towaru, o której poinformowano klienta.

Czy producent odpowie za błędne oznakowanie towaru

W promocyjnej cenie kupiłem reklamowany przez sprzedawcę zegarek wodoodporny. Po przeczytaniu instrukcji obsługi okazało się, że zegarek nie może być zanurzany w wodzie. Czy mogę dochodzić jakichś roszczeń od producenta?

Czy muszę zachować oryginalne opakowanie

Kupiłem laptopa w superpromocji. Był to egzemplarz wystawowy, opakowanie było uszkodzone i je wyrzuciłem. Po zainstalowaniu sprzętu okazało się, że nie działa jak powinien. Przedsiębiorca odmawia przyjęcia reklamacji, gdyż nie mam oryginalnego opakowania. Ma rację?

Czy muszę udowodnić swoje racje

Po kilku miesiącach od zakupu promocyjnego zestawu kina domowego okazało się, że nie działa ono tak jak zapewniał sprzedający. Czy muszę udowodnić przedsiębiorcy, że zestaw jest wadliwy?

Czy można zwrócić towar zgodny z umową

Na wyprzedaży kupiłam bluzkę w promocyjnej cenie. Rozmyśliłam się i chciałabym oddać zakupiony towar. Czy mogę to zrobić?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej:
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.