statystyki

Sklep nie ponosi odpowiedzialności, jeśli klient testował produkty na własną rękę

autor: Sławomir Wikariak03.07.2017, 07:38; Aktualizacja: 03.07.2017, 08:23
Pozwana drogeria nie zaakceptowała roszczeń klientki.

Pozwana drogeria nie zaakceptowała roszczeń klientki.

Klientka użyła preparatu, który wywołał u niej podrażnienie? Jeśli zrobiła to bez pytania, to nie może mieć pretensji do sklepu.

Choć Polska to jeszcze nie USA, także i w naszym kraju konsumenci coraz częściej próbują dochodzić rekompensat za niepożądane działanie różnego rodzaju produktów. Z pozwem o 40 tys. zł zadośćuczynienia wystąpiła mieszkanka Torunia, która poparzyła się preparatem do dezynfekcji skóry. Chodząc po drogerii natknęła się na stoisko z próbkami kosmetyków do makijażu. Obsługującej je pracownicy nie było na miejscu. Klientka, która z zawodu sama jest kosmetyczką, postanowiła sama przetestować jeden z podkładów, nakładając go na grzbiet dłoni. Aby go usunąć użyła płynu do dezynfekcji, który również znalazła na stanowisku. Jak się później okazało, nie powinna tego robić. Z jakichś względów płyn zadziałał żrąco na jej skórę, powodując poparzenie. Po trzech dniach kobieta poszła do lekarza pierwszego kontaktu, a po kilku kolejnych tygodniach wykupiła wizytę u prywatnego dermatologa. W pozwie oprócz 40 tys. zł zadośćuczynienia zażądała również zwrotu kwoty, jaką wydała na prywatne leczenie.

Pozwana drogeria nie zaakceptowała roszczeń klientki. Argumentowała, że ta nie powinna sama korzystać z płynu, gdyż ten przeznaczony był wyłącznie dla pracownicy obsługującej stoisko z próbkami kosmetyków. Preparat jest dopuszczony do sprzedaży, ale do profesjonalnych zastosowań (np. w służbie zdrowia). Jest to bowiem środek dezynfekujący i nie środek do demakijażu. Na opakowaniu butelki znajdują się ostrzeżenia, w tym również i takie, aby preparatu używać wyłącznie po umyciu skóry.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Poradnik konsumenta

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane