Podatnik, który złożył do 30 kwietnia 2012 r. zeznanie za ubiegły rok, ale zapomniał przekazać 1 proc. PIT dla organizacji pożytku publicznego, może jeszcze naprawić ten błąd. Wystarczy złożyć korektę.

Czy w korekcie jest miejsce na 1 proc.

W rozliczeniu za 2011 r. podatnik musiał złożyć PIT-37, PIT-36L i PIT-38. Nie wykazał w tych deklaracjach wpłat 1-proc. i chce teraz skorygować te deklaracje. Czy ma do tego prawo?

Czy na korektę jest wyznaczony termin

Ostatniego dnia kwietnia podatnik złożył zeznanie PIT-37 z wykazanymi dochodami z pracy i PIT-39 z zarobkiem ze sprzedaży domu. W pierwszej deklaracji wpisał numer KRS organizacji pożytku publicznego, której chciał przekazać 1 proc. PIT. Zapomniał jednak uwzględnić ten datek w PIT-39. Chce złożyć korektę. Czy powinien się śpieszyć?

Czy trzeba wpisać nazwę organizacji

Emerytka chce poprawić swój roczny PIT, aby przekazać 1 proc. podatku dla fundacji, która pomaga jej choremu wnuczkowi. Czy w korekcie zeznania musi wpisać nazwę tej fundacji?

Czy podatnik wylicza kwotę 1 proc.

Podatnik w wypełnianej korekcie PIT za 2011 r. chce przekazać 1 proc. PIT. Czy musi obliczyć kwotę do przekazania?

Czy ważna jest wpłata podatku

Z rozliczenia za 2011 r. podatniczce wyszło 4 tys. zł podatku do zapłaty. Złożyła właśnie korektę PIT-37, aby wesprzeć organizację pożytku publicznego 1 proc. PIT. Czy musi w odpowiednim czasie wpłacić zaległy podatek, aby 1 proc. trafił do wybranej organizacji?

Czy OPP ma jakieś obowiązki

Przed końcem maja podatnik zamierza złożyć korektę swojego zeznania za ubiegły rok. Przy tym wie, że organizacja, którą chce wesprzeć, podała błędne konto bankowe. Czy może nie otrzymać pieniędzy?

Czy pieniądze trafią do organizacji

Podatniczka złożyła korektę PIT-37 za 2011 r. i wpisała tam 1 proc. PIT dla miejscowej parafii. Czy wpłata jednoprocentowa trafi do każdego?

Czy można wskazać cel wpłaty

W przyszłym tygodniu podatnik chce skorygować zeznanie PIT-37 za 2011 r. Chce bowiem przekazać 1 proc. PIT, aby pieniądze trafiły na leczenie jego przyjaciela. Czy można wskazać cel, na który mają trafić pieniądze?

Czy można wesprzeć kilka organizacji

W rozliczeniu za 2011 r. podatnik złożył PIT-38 z dochodami giełdowymi, PIT-39 z dochodami ze zbycia mieszkania i PIT-37 z dochodami ze stosunku pracy. Czy w każdej korekcie deklaracji może wpisać inną organizację pożytku publicznego, która otrzyma jego 1 proc. PIT?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak jeszcze w ciągu tego miesiąca przekazać 1 proc. podatku dla OPP.