Dziś jest ostatni dzień na rozliczenie PIT za 2011 r. Najpóźniej 30 kwietnia przed północą do urzędu skarbowego trzeba wysłać PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 lub PIT-39. Za spóźnienie grożą sankcje karne skarbowe.

Czy brak podpisu trzeba poprawić

Tydzień temu podatnik złożył zeznanie w urzędzie skarbowym PIT-37. Zapomniał jednak go podpisać. Czy musi złożyć korektę deklaracji?

Czy wystarczy podać w PIT PESEL

Student będzie składał pierwsze zeznanie podatkowe za 2011 r. Zarabiał tylko, będąc zatrudnionym na pół etatu. Czy w zeznaniu wystarczy, że poda swój PESEL?

Czy ważne jest miejsce zamieszkania

W styczniu 2012 r. podatnik przeprowadził się do Siedlec. Do końca 2011 r. mieszkał w Warszawie. W stolicy nadal pracuje. Czy zeznanie składa się według miejsca zamieszkania?

Czy każdy złoty interesuje fiskusa

W 2011 r. podatnik był zatrudniony na etacie w firmie wydawniczej. Pracował też na podstawie umów-zleceń. Czy w zeznaniu musi wykazać wszystkie zarobione pieniądze?

Czy brak załącznika to błąd

W zeznaniu PIT-37 podatnik chce skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej i internetowej. Czy oprócz PIT-37 musi wypełnić inne formularze?

Czy mąż i żona mogą spóźnić PIT

Mąż i żona chcą złożyć wspólnie zeznanie PIT za 2011 r. Wyjeżdżają jednak na długi weekend majowy. Czy mogą złożyć deklarację po powrocie, tj. 7 maja?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: O czym pamiętać, składając zeznanie PIT na ostatnią chwilę
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.