Urząd skarbowy poprawi błędy w zeznaniach PIT tylko w ściśle określonych przypadkach. Gdy podatnik fiskusa nie zgodzi się z poprawkami może je odrzucić. Będzie musiał jednak przedstawić odpowiednie argumenty.

Czy zauważony błąd trzeba poprawić

Podatnik zorientował się, że w PIT-37 za 2011 r. pomylił się przy wpisywaniu kosztów. Czy powinien poprawić tę pomyłkę?

Czy urząd może wzywać do wyjaśnień

Przy weryfikacji zeznania za 2011 r. urzędnik nie był pewien, czy podatnik prawidłowo odliczył ulgę internetową. Poprosił go o dokumenty potwierdzające prawo do ulgi. Czy postąpił prawidlowo?

Czy urzędnik może poprawić deklarację

Podatniczka złożyła roczną deklarację. Przepisując dane o przychodach z PIT-11, popełniła czeski błąd: zamiast 65 257 zł wpisała 65 275 zł. Czy urząd mógł naprawić błąd?

Czy podatnik dostanie kopię

Podatniczka otrzymała telefon z urzędu skarbowego, że jej zeznanie PIT-36 wymaga poprawek. Urzędnik powiadomił podatniczkę, że poprawi tę deklarację. Czy kopia powinna być wysłana do podatniczki?

Czy na korektę z urzędu jest termin

Tydzień temu podatniczka dostała korektę z urzędu za 2010 r. Czy urząd może dokonywać poprawek?

Czy z urzędem trzeba się zgodzić

Podatnik dostał z urzędu skarbowego poprawioną deklarację. Nieprawidłowo wpisał koszty ze stosunku pracy. Czy musi się zgodzić z urzędem?

Czy można korygować poprawki

Podatnik nie zgodził się z poprawkami urzędu skarbowego swojego PIT-37 za 2011 r. Zgadza się jednak z tym, że popełnił błąd. Czy może poprawić korektę urzędu?

Czy fiskus sprawdzi obliczenia podatkowe

W wezwaniu adresowanym do podatnika urząd skarbowy poprosił o stawienie się w urzędzie w celu wyjaśnienia kwestii związanych z rozliczeniem za 2011 r. Czy urzędnik sprawdza tylko poprawność obliczeń w PIT?

Czy wezwanie będzie na piśmie

Urzędnik skarbowy zadzwonił do podatniczki, i wezwał do skorygowania zeznania, bo podatniczka niewłaściwie skorzystała z ulgi na dziecko. Powiadomił ją także, że wysłał jej pismo w tej sprawie. Czy powinna poczekać na ten dokument?

Czy jest wzór sprzeciwu do korekty

Podatnik nie zgadza się z korektą z urzędu, który nie pozwala mu na odliczenie od dochodu 760 zł z tytułu ulgi internetowej, a jedynie 19 proc. z 760 zł. Czy jest wzór sprzeciwu na poprawki urzędnika?

Czy złe doręczenie wpłynie na korektę

Od pół roku podatniczka jest za granicą. Zadzwonił do niej urzędnik skarbowy, informując, że skoro nie odebrała pisma z urzędu, dokonaną korektę przez urząd uznaje za skuteczną. Czy poprawki powinny być doręczone?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kiedy i jak fiskus poprawi błędy w zeznaniach PIT
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania