Wniosek o przekazanie 1 proc. wynikającego z obliczenia PIT dla organizacji pożytku publicznego podatnicy mogą wpisać w zeznaniach: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 składanych do 30 kwietnia 2012 r.

Czy można skorygować 1 proc.

Podatniczka na początku lutego złożyła PIT-37. Jednak zapomniała wpisać w nim 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego. Czy straciła już szansę na wsparcie potrzebujących?

Czy trzeba znać nazwę organizacji

Studentka będzie wypełniać swój pierwszy PIT w rozliczeniu za 2011 r. – PIT-37. Chce przekazać 1 proc. podatku dla fundacji, która wspiera jej chorą siostrę. Czy trzeba w zeznaniu wpisać nazwę tej fundacji?

Czy datek może przekroczyć 1 proc.

W 2011 r. podatnik zarobił 20 tys. zł. Chciałby przekazać 2 tys. zł swojego podatku na organizację pożytku publicznego. Czy ma do tego prawo w ramach wpłat jednoprocentowych?

Czy można wesprze kilka fundacji

W rozliczeniu za 2011 r. podatnik musi złożyć PIT-38, wykazując w nim dochody giełdowe, PIT-39 z zarobkiem ze zbycia mieszkania i PIT-37 z dochodami uzyskanymi ze stosunku pracy. Czy w każdej deklaracji może wpisać inną organizację pożytku publicznego, która otrzyma jego 1 proc. PIT?

Czy naczelnik przekaże gotówkę

W rozliczeniu PIT-36 za ubiegły rok podatniczka chce przekazać 1 proc. podatku. Czy urząd skarbowy będzie pośrednikiem przy przekazywaniu tych środków?

Czy można wskazać cel wpłaty pieniężnej

Małżonkowie chcą przekazać 1 proc. dla organizacji, która pomaga chorej córce ich sąsiadki. Chcą taki cel wpłaty 1 proc. podać w zeznaniu. Czy urząd skarbowy poda organizacji ich dane?

Czy są znane konta bankowe organizacji

Podatnik przekaże 1 proc. swojego PIT na organizację pożytku publicznego. Jednak w ciągu roku też chciałby zasilać ją pewnymi wpłatami. Czy w wykazie organizacji znajdzie numery kont bankowych?

Czy pieniądze trafią do organizacji

Podatniczka nie wie, której organizacji pożytku publicznego przekaże 1 proc. swojego PIT. Czy powinna skorzystać z jakiegoś wykazu takich organizacji?

Czy fiskus może nie przekazać pieniędzy

W rozliczeniu za 2010 r. podatnik przekazał 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego. Urząd skarbowy nie przekazał jednak tej wpłaty. Czy ma do tego prawo?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak w PIT za 2011 r. przekazać 1 proc. swojego podatku
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE postawione pytania