Rozliczenie PIT za 2011 rok jest ostatnim, gdy podatnicy, którzy sprzedali mieszkanie lub dom, muszą stosować trzy sposoby opodatkowania. Wybór jednego będzie zależał od daty nabycia zbywanej nieruchomości.

Czy w PIT-39 trzeba wpisać tylko dochód

W listopadzie 2011 r. podatniczka sprzedała dom, który kupiła na początku 2009 r. W związku z tym musi rozliczyć PIT. Czy w druku PIT-39 musi wykazać tylko dochód uzyskany ze zbycia nieruchomości?

Czy fiskusa interesuje meldunek

Podatnik sprzeda mieszkanie, które kupił w listopadzie 2008 r. Był w nim zameldowany na pobyt stały. Chce przy zbyciu tego mieszkania skorzystać z ulgi meldunkowej. Czy musi złożyć w urzędzie skarbowym oświadczenie o uldze?

Czy przy uldze mieszkaniowej jest PIT

Podatniczka jeszcze w tym roku planuje sprzedaż mieszkania, które kupiła w grudniu 2006 r. Ma zamiar skorzystać z ulgi mieszkaniowej. Czy będzie musiała składać zeznanie?

Czy przychód pomniejszą koszty

Podatniczka zastanawia się nad sprzedażą mieszkania, które kupiła w 2009 r. Jednak poniosła wysokie nakłady na jego wyremontowanie. Czy może przy zbyciu tej nieruchomości uwzględnić wydatki, jakie na nią poniosła?

Czy w zeznaniu podaje się podatek

29 grudnia 2011 r. podatnik sprzedaje mieszkanie, które kupił w 2007 r. Dochody z tego tytułu rozliczy w PIT-36. Czy w tej deklaracji w odrębnej rubryce trzeba podać wysokość podatku do zapłaty z tytułu sprzedaży mieszkania?

Czy nabycie domu decyduje o druku

Podatnik w 2011 r. sprzedał mieszkanie. Czy aby prawidłowo opodatkować dochód z tej transakcji, podatnik musi sprawdzić, kiedy nabył tę nieruchomość?

Czy wszystkie dochody się sumuje

W 2011 r. podatniczka była zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Dorabiała też na podstawie umów cywilnoprawnych. Dodatkowo sprzedała mieszkanie, które kupiła w 2009 r. Czy w zeznaniu rocznym powinna zsumować wszystkie te dochody?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak w zeznaniu za 2011 rok uwzględnić sprzedaż nieruchomości.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.