Jaka będzie strata z likwidacji ulgi internetowej

autor: Magdalena Majkowska28.11.2011, 06:19; Aktualizacja: 28.11.2011, 08:34
PIT

PITźródło: ShutterStock

Jeszcze podatnicy nie nacieszyli się uproszczonymi zasadami korzystania z ulgi na internet, a już rząd zapowiada, że ulga zniknie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (32)

  • norman(2011-11-28 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie uproszenie, jaki brak sprzeciwu, jeżeli reprezentujesz PO to napisz, a nie wypowiadaj się w imieniu obywateli

    Odpowiedz
  • Ryszard(2011-11-29 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    Może by tak p. dziennikarz napisał artykuł o korzyści z likwidacji 50% odpisu kosztów uzyskania z własnego twórczego wkładu.Likwidacja tej ulgi jest jeszcze bardziej wacjonalna jak likwidacja ulgi za internet.

    Odpowiedz
  • józek(2011-12-20 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    Jak taki patriota Vincenty Rozstowski ma szczelność rządzić naszymi finansami i jednoczśnie wpłacać półtora miliona na fundusze emerytalne Wielkiej brytani pytam się publicznie ilu mamy takich patriotów w śród elit politycznych

    Odpowiedz
  • xmz(2011-12-20 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Dokręcanie śruby trwa, powrót do lat 80 XXw.

    Odpowiedz
  • Wyborca(2011-12-20 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    Społeczeństwu odbiera się ulgi, a premier Tusk w zamian wozi swoją córeczkę z jej chłopakiem rządowym samolotem z Warszawy do Gdańska za pieniądze podatników, gdzie godzina lotu kosztuje nas 36 tysięcy złotych !
    Więc po co ta gadka o konieczności zaciskania pasa - bo w Polsce kryzys ? !

    Odpowiedz
  • batman(2011-12-17 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Ulga internetowa może zniknąć ale rozliczanie się małżonków razem i ulgi na dzieci powinne pozostać.

    Odpowiedz
  • Aga(2011-12-14 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam, że podatki są za wysokie a ulg za mało. Państwo najwięcej korzysta z tych co uczciwie pracują.

    Odpowiedz
  • mrbw(2011-12-13 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem samotną matką opiekującą się córką niepełnosprawną .Dla niej dostęp do internetu to lepszy rozwój itd...Nie będzie mnie chyba stać na zapewnienie jej tego po zniesieniu ulgi

    Odpowiedz
  • karol(2011-12-11 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    likwidowac jestem za to głupta

    Odpowiedz
  • ANDO(2011-12-05 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    Będzie można podnieść posłom diety, zakupić tablety, opłacić internet, komórki, nowe samochody. Jeszcze podnięść sejmowe emerytury. Polska dla posłów!

    Odpowiedz
  • ZZZ(2011-12-03 20:42) Zgłoś naruszenie 00

    ALE CI, KTORZY NIE MAJA ULGI NA DZIECI, KORZYSTAJA Z POMOCY SPOŁECZNEJ I MAJA RODZINNE. JA PRZYNAJMNIEJ DOSTANĘ4 ZWROT MOJEGO, POWTARZAM -MOJEGO PODATKU ODPROWADZONEGO Z MOICH DOCHODÓW.

    Odpowiedz
  • poczatkujacy(2011-12-03 01:07) Zgłoś naruszenie 00

    nawet w niemcach jest tanszy internet jak u nas ja place44 zl. i mamtylko 1mb to bardzo drogo jestem rencista. za 1 rok wyrejstruje internet juz go mam dosc tego patrzenia oczy tylko bola

    Odpowiedz
  • obywatel tego kraju :((2011-12-01 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    ...rząd...ich utrzymanie jest najdroższe...niech podadzą wyliczenia!!!

    Odpowiedz
  • aa(2011-12-01 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    Wiem, ile stracę: 760,- x 0,32 = 243,20, ale wiem też, że ta ulga nie ma juz racji bytu. Jeśli na internet, to dlaczego nie na rachunki za prąd, gaz, wodę itp.? Miało by to sens, ale gdyby dofinansować internet dla najmniej zarabiających, a nie dla wszystkich., podobnie jest zresztą z innymi ulgami, ktrych stosowanie często przypomina oodwróconego Janosika, bo państwo zabiera biednym, żeby mieć z czego dawać bogatym. Tak jest m. in. w przypadku wspólnego rozliczenia małżonków, bo nie korzystają z tego biedni, tylko bogaci. Dzisiaj trzeba inaczej zadbać o swoje finanse, a nie wymagać od państwa ulg podatkowych.

    Odpowiedz
  • abos(2011-11-29 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nam likwidujecie ulgę internetową a w Mazowieckim rozbudowujecie sieci darmowe to jest wasza polityka,która doprowadziła ten kraj do takiego stanu,albo wszyscy zaciskamy pasa albo nie róbcie z reszty narodu nieświadomych baranów,którzy nie widzą waszych manipulacji i praktyk

    Odpowiedz
  • WIESIA(2011-11-29 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    A MOŻE ZABIERZCIE SOBIE ULGĘ INTERNETOWĄ RAZEM Z ABONAMENTEM RTV I TV ???

    Odpowiedz
  • Szmaty dziennikarskie już same zlikwidowały ulgę?(2011-11-28 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze nic nie wiadomo a polska propaganda juz sieje zamęt?
    Jeśli mają zabrać ulgę podatkową, to tylko wam, szmatom dziennikarskim.

    Odpowiedz
  • i(2011-11-29 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    to zdania tych zamożnych panów
    pisze jakieś bzdury o darmowym internecie w biurach, to znaczy że co... i jak u niego, Polacy kupują dostęp do internetu bo musza mieć i chcą a ulga ich zachęca ?

    Odpowiedz
  • rewizor(2011-11-29 06:57) Zgłoś naruszenie 00

    Stosowane ulgi i zwolnienia powinny więc intensywnie oddziaływać w kierunku założonym przez ustawodawcę-fiskalizacji.Co to znaczy i jakie założenia ustawodawca założył-ustanowił 436 ulg a cięcia zawsze dotykają najbiedniejszych i nie są one nigdy największym zyskiem dla budżetu.

    Odpowiedz
  • sceptyk(2011-11-28 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    eKSPERT zarabia tyle,że nie musi mieć ulg.Internet w Polsce jest drogi.

    Odpowiedz