Sprawdź ulgę na dzieci w Twoim e-PIT! Zdarza się błąd, przez który możesz dużo stracić

autor: Łukasz Zalewski23.03.2020, 07:09; Aktualizacja: 23.03.2020, 07:15
Przypomnijmy, że Twój e-PIT to ułatwienie dla podatników. Nie muszą oni samodzielnie wypełniać zeznań PIT-37, skarbówka robi to za nich. Uwzględnia przy tym również ulgę na dzieci. Jeżeli podatnik nie zrobi niczego z wypełnionym przez fiskusa zeznaniem, system uznaje je za złożone 30 kwietnia w wersji przygotowanej przez KAS.

Przypomnijmy, że Twój e-PIT to ułatwienie dla podatników. Nie muszą oni samodzielnie wypełniać zeznań PIT-37, skarbówka robi to za nich. Uwzględnia przy tym również ulgę na dzieci. Jeżeli podatnik nie zrobi niczego z wypełnionym przez fiskusa zeznaniem, system uznaje je za złożone 30 kwietnia w wersji przygotowanej przez KAS.źródło: ShutterStock

Osoby, którym w zeszłych dwóch latach urodziło się dziecko, powinny sprawdzić swoje zeznanie przygotowane przez skarbówkę. Może się bowiem okazać, że ominie je ulga w podatku na kwotę nawet 1000 zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • mama(2020-03-23 08:29) Zgłoś naruszenie 100

    Czy można odliczyć ulgę na pełnoletnie niepełnosprawne dziecko, otrzymujące też rentę socjalną, które zarobiło w 2019 r. niewiele ponad 4 tyś. brutto ?

    Odpowiedz
  • Matka(2020-03-23 09:41) Zgłoś naruszenie 01

    Ja zostałam oszukana nic nie dostanę z pitu na dzieci ulgi mimo że mam 3 dzieci niepełnoletnich i mąż pracował cały rok 2019.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • A.(2020-03-23 10:35) Zgłoś naruszenie 01

    Dokładnie to samo mnie spotkało co Pana z artykułu: bliźniaki urodzone w marcu 2018 więc za 2019 też policzyli tylko 10 m-cy, ale się zorientowałam w porę. Radzę mieć ograniczone zaufanie do tych gotowych rozliczeń.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Damian(2020-03-24 05:33) Zgłoś naruszenie 00

    Od stycznia mamy możliwość rozliczania. Mamy czas do kwietnia A wy piszecie o tym 24 marca ?? Szybka reakcja.

    Odpowiedz
  • Pantomas(2020-03-24 09:17) Zgłoś naruszenie 10

    Ja się zorientowalem. Jeszcze rodzince rozliczylem tak jak trzeba (przez e-deklaracje). Skarbówka cwana, jak jest błąd i za mała ulga to podatnik ma poprawić, a jak naliczy podwójnie, to podatnik odpowiada karnie. Był o tym artykuł.

    Odpowiedz
  • Jola(2020-03-26 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze inny błąd to to, że nie wpisują automatycznie uzupełnienia ulgi na dzieci ze składek społecznych i zdrowotnych ZUS (tzn wtedy, gdy przy niskich dochodach podatek jest za mały), mimo, że przecież te składki są podane w Pit 11 od pracodawcy

    Odpowiedz