Będą nowe formularze PIT. Sprawdź co się zmieni

autor: Agnieszka Pokojska03.10.2019, 07:26; Aktualizacja: 03.10.2019, 07:28
Co nowego w PIT?

Co nowego w PIT?źródło: ShutterStock

Do rozliczenia dochodów osiągniętych w 2019 r. trzeba będzie zastosować nowe wzory deklaracji. Zostaną one dostosowane do najnowszych zmian w prawie.

Chodzi zwłaszcza o wprowadzone od sierpnia br. zwolnienie z PIT młodych, ale też inne rozwiązania wynikające z innych nowelizacji (np. dotyczących kryptowalut).

Z opublikowanego właśnie projektu rozporządzenia wynika, że skorygowane mają być wzory:

 • zeznań o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym (PIT-36/PIT-36S, PIT-36L/PIT-36LS, PIT-37, PIT-38 i PIT-39), oraz
 • informacji stanowiących załączniki do zeznań rocznych (PIT/B, PIT/BR, PIT/D, PIT/DS, PIT/M, PIT/MIT, PIT/O, PIT/Z i PIT/ZG).


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • dziadek(2019-10-03 15:09) Zgłoś naruszenie 180

  z całym zażenowaniem muszę zapytać: a czy w ciągu ostatniego kilkudziesięciolecia były takie same formularze? toż rok w rok zawsze nowy formularz, bo przecież durny podatnik nie potrafiłby sam wpisać zamiast np rok 2000 rok 2018 . Bo prawo podatkowe mamy stabilne i oszczędzamy lasy nie drukując co chwila nowych formularzy.

  Odpowiedz
 • Karol(2019-10-04 06:59) Zgłoś naruszenie 141

  zaletą starego, dobrego systemu podatkowego jest STABILNOŚĆ !!!U nas jak w innych dziedzinach, nic nie jest jakie powinno być!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Anja(2019-11-25 22:35) Zgłoś naruszenie 10

  Powiem szczerze, że nadążanie za tymi wszystkimi zmianami w prawie i (co za tym idzie) rachunkowością jest coraz trudniejsze. Rozumiem konieczność zmian, w końcu idziemy do przodu, a w dzisiejszych czasach stanie w miejscu nie jest modne, ale naprawdę nie wyobrażam sobie prowadzić księgowości samodzielnie, kiedy tyle rzeczy się dzieje w tej branży :D Świetnie, że wprowadzili e-pity, ale wiem, że system ma wiele wad. Teraz kolejne zmiany, które doskonalą coś co jeszcze nie zostało pierwotnie udoskonalone... Tak czy inaczej cieszę się, że mam pomoc mojej cudownej Pani Księgowej (swoją drogą Edyta Cyburt we Wrocławiu - polecam, złota kobieta), bo sama bym najpewniej już ześwirowała.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane