statystyki

Minister wyjaśnił, jak stosować ulgę termomodernizacyjną

autor: Agnieszka Pokojska12.09.2019, 09:37; Aktualizacja: 12.09.2019, 09:37
Nie można odliczyć wydatków na ocieplanie domu, który nie został jeszcze wybudowany – wynika z opublikowanych właśnie objaśnień podatkowych.

Nie można odliczyć wydatków na ocieplanie domu, który nie został jeszcze wybudowany – wynika z opublikowanych właśnie objaśnień podatkowych.źródło: ShutterStock

Nie można odliczyć wydatków na ocieplanie domu, który nie został jeszcze wybudowany – wynika z opublikowanych właśnie objaśnień podatkowych.

Zostały one wydane przez ministra finansów na podstawie art. 14a par. 1 pkt 2 ordynacji podatkowej, a więc podatnik, który się do nich zastosuje, korzysta z ochrony prawnej na wypadek, gdyby potem fiskus zmienił zdanie.

Objaśnienia dotyczą preferencji obowiązującej w ustawie o PIT od 1 stycznia 2019 r. Pozwala ona odliczyć do 53 tys. zł poniesionych wydatków na ocieplenie domów jednorodzinnych (np. na okna, piece). Pełny zakres wydatków podlegających odliczeniu określił minister inwestycji i rozwoju w rozporządzeniu z 21 grudnia 2018 r. (Dz.U. poz. 2489).

Limit odliczeń 53 tys. zł odnosi się do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach należących do podatnika. Jak jest kilku współwłaścicieli, to każdemu z nich podatnikowi przysługuje odrębny limit.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane