statystyki

Ulga rehabilitacyjna w PIT: Żywność specjalna bez odliczenia

autor: Agnieszka Pokojska05.03.2019, 16:00; Aktualizacja: 10.03.2019, 12:03
Wprawdzie w tym roku fiskus sam wypełnia roczne rozliczenia za ubiegły rok w ramach nowej usługi „Twój e-PIT” (www.podatki.gov.pl), ale osoba, która ma prawo do odliczenia wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej, musi sama uzupełnić zeznanie.

Wprawdzie w tym roku fiskus sam wypełnia roczne rozliczenia za ubiegły rok w ramach nowej usługi „Twój e-PIT” (www.podatki.gov.pl), ale osoba, która ma prawo do odliczenia wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej, musi sama uzupełnić zeznanie.źródło: ShutterStock

W ramach ulgi rehabilitacyjnej rodzic nie może odliczyć kosztów mleka o składzie odpowiednio dobranym dla jego niepełnosprawnego dziecka. I to nawet wówczas, gdy kupione jest na receptę – stwierdził w interpretacji dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS).

Wprawdzie w tym roku fiskus sam wypełnia roczne rozliczenia za ubiegły rok w ramach nowej usługi „Twój e-PIT” (www.podatki.gov.pl), ale osoba, która ma prawo do odliczenia wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej, musi sama uzupełnić zeznanie. Krajowa Administracja Skarbowa uwzględniła bowiem tylko ulgę na dzieci (tak jak podatnik zrobił to w poprzednim roku), a pozostałe preferencje trzeba wpisać samo dzielnie.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane