statystyki

Ulga rehabilitacyjna w PIT: Żywność specjalna bez odliczenia

autor: Agnieszka Pokojska05.03.2019, 16:00; Aktualizacja: 10.03.2019, 12:03
Wprawdzie w tym roku fiskus sam wypełnia roczne rozliczenia za ubiegły rok w ramach nowej usługi „Twój e-PIT” (www.podatki.gov.pl), ale osoba, która ma prawo do odliczenia wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej, musi sama uzupełnić zeznanie.

Wprawdzie w tym roku fiskus sam wypełnia roczne rozliczenia za ubiegły rok w ramach nowej usługi „Twój e-PIT” (www.podatki.gov.pl), ale osoba, która ma prawo do odliczenia wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej, musi sama uzupełnić zeznanie.źródło: ShutterStock

W ramach ulgi rehabilitacyjnej rodzic nie może odliczyć kosztów mleka o składzie odpowiednio dobranym dla jego niepełnosprawnego dziecka. I to nawet wówczas, gdy kupione jest na receptę – stwierdził w interpretacji dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS).

Wprawdzie w tym roku fiskus sam wypełnia roczne rozliczenia za ubiegły rok w ramach nowej usługi „Twój e-PIT” (www.podatki.gov.pl), ale osoba, która ma prawo do odliczenia wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej, musi sama uzupełnić zeznanie. Krajowa Administracja Skarbowa uwzględniła bowiem tylko ulgę na dzieci (tak jak podatnik zrobił to w poprzednim roku), a pozostałe preferencje trzeba wpisać samo dzielnie.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane