Twój e-PIT w 2019 roku. Odpowiadamy na najważniejsze pytania

autor: Katarzyna Witwicka09.02.2019, 08:30
Jak skorzystać z usługi Twój E-PIT?

Jak skorzystać z usługi Twój E-PIT?źródło: ShutterStock

Rozliczenie PIT za 2018 rok dla niektórych podatników będzie jeszcze łatwiejsze. Wszystko za sprawą nowej usługi resortu finansów – Twój e-PIT. Zgodnie z założeniem, to urzędnicy wypełnią PIT za podatnika.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (49)

  • Genio(2019-04-24 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Należy też dodać fakt o nadpłacie zajętej przez komornika sądowego otóż takie prawo ma jedynie skarbowy i śmiało można skarżyć do naczelnika danego urzędu powołując się na prawo niezbywalne powołując się na paragrafy tego prawa.

    Odpowiedz
  • Lisa211(2019-04-14 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    ahoj jak sa mas

    Odpowiedz
  • daniela(2019-04-05 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Rozliczyłam e-pit 15 lutego, minęło 45 dni a zwrotu nie ma! Zostaje mi papierowe rozliczenie.

    Odpowiedz
  • W-k(2019-03-28 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    PIT nie „zasysa danych „ PO-o z ubiegłego roku.UWAZJCIE

    Odpowiedz
  • SERAFIN(2019-03-19 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety, do e-pitu nie daje się zalogować gdy zwrot/nadpłata za 2018 ( wymagane do autoryzacji) wynosi 0 zł. System domaga się kwoty rożnej od zera. Ot, taki kolejny przejaw państwa z dykty i paździerza.

    Odpowiedz
  • inka(2019-03-15 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    Program przy uldze na dzieci odlicza tylko do wysokości pobranego podatku , nie odlicza składek społecznych i zdrowotnych :(((

    Odpowiedz
  • ewa(2019-03-13 10:31) Zgłoś naruszenie 10

    Ja tez nie moge sie zalogowac, mimo ze podaje poprawne dane. Chcialam dokonac korekty ale nie moge. Pozostaje rozliczyc sie na papierze... A mialo byc takie ulatwienie a jest jak zwykle...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Genio(2019-03-12 06:56) Zgłoś naruszenie 30

    Ja i tak zawsze wybieram opcję złożenia osobistego

    Odpowiedz
  • maria2123(2019-03-05 10:50) Zgłoś naruszenie 90

    Ja również nie mogę się zalogować bo z rozliczenia podatku za 2017r nie mam nic do zapłaty ani do zwrotu - czyli 0 . Ciągle wyskakuje z systemu błąd uwierzytelnienia i nigdzie nie mogę się doczytać co robię zle. Może mi ktoś doradzi ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Iza(2019-03-01 19:00) Zgłoś naruszenie 20

    Błąd uwierzytelnienia. czy ktoś sobie poradził z tym problemem? co zrobić, gdy wyskakuje takie powiadomienie?

    Odpowiedz
  • uwaga do wszystkich emerytów......................(2019-02-27 10:51) Zgłoś naruszenie 60

    którzy otrzymali częściowo pit-11 od pracodawcy za część roku podatkowego a część od ZUS PIT-40 gdzie trzeba do PIT-37 wpisać sumę z poz.50 a nie z poz.39.Wychodzi podatek wizualny a nie rzeczywisty z obiecanką zwrotu nadpłaty za rok.PIT-40 powinien być wydany za cały rok podatkowy,wtedy ma to sens.

    Odpowiedz
  • asdf(2019-02-26 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Pytanie: Wypełniłem sobie pit sam i złożyłem przez e-formularz ; czy muszę logować się na tę stronę i odrzucać zeznanie ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MM(2019-02-24 21:16) Zgłoś naruszenie 20

    System chyba nie uznaje kwoty 0 podczas uwierzytelnienia. Kilka dni temu zalogowałam się, ale nie uzupełniłam formularza pit, bo nie nie miałam możliwości sprawdzenia numeru konta. Wczoraj próbowałam zalogować się ponownie i po wpisaniu dodatkowego elementu autoryzacyjnego, czyli kwoty nadpłaty/zwrotu podatku za 2017 rok, wynoszącej 0 zł, pojawiał się komunikat, że podałam błędne dane.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • krissk(2019-02-23 13:35) Zgłoś naruszenie 70

    Zalogowałem się, chcę rozliczyć się z żoną jak co roku, przechodzę do sekcji małżonka, wpisuję dochód żony z 2017 roku i w 2018 wpisuję zero, bo nie miała żadnego dochodu i błąd uwierzytelniania, masakra jakaś, też ktoś tak ma ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kaska(2019-02-21 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    czy ktos wie czemu pojawia si bład uwierzytelnienia?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Podatnik(2019-02-20 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    Też tak mam od 15 tylko blokuję konto,nie wiadomo czy wpisać z jednego pit 11 przychód czy po zsumowaniu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ab(2019-02-15 18:15) Zgłoś naruszenie 10

    Błąd uwierzytelnienia małżonka czy tylko u mnie jest ten problem? Próbowałam na moim koncie jak również u męża i nic , system mnie nie przepuścił dalej, tylko zablokowałam oba konta na dziś.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wika(2019-02-15 12:19) Zgłoś naruszenie 10

    U mnie też wyskakuje cały czas błąd uwierzytelnienia

    Odpowiedz
  • Abrut(2019-02-15 11:45) Zgłoś naruszenie 13

    wyskakuje cały czas błąd uwierzytelnienia

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • emeryt pracujący(2019-02-14 11:44) Zgłoś naruszenie 13

    A co z 1% sami wyznaczą cel?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz