statystyki

Kwalifikacje medyczne to nie to samo co praktyczne umiejętności

autor: Michał Culepa09.01.2019, 09:04; Aktualizacja: 09.01.2019, 09:08
Kwalifikacje medyczne to nie to samo co praktyczne umiejętnośc

Kwalifikacje medyczne to nie to samo co praktyczne umiejętnoścźródło: ShutterStock

Początkiem sprawy była seria nieudanych zabiegów protetycznych, jakie przeprowadziła lekarz dentysta Danuta B. u jednej ze swoich pacjentek. Polegały one na założeniu na części zębów koronek. Niestety zabiegi te się nie udały. Leczenie trwało blisko 3 lata, pacjentka była u dr B. aż na 87 wizytach. Efekty były jeszcze gorsze – kobieta do dziś odczuwa dyskomfort i bóle szczęk oraz głowy.

Sprawa nieprawidłowego leczenia trafiła do lekarskiego sądu dyscyplinarnego. Rozpatrujący ją w I instancji Okręgowy Sąd Lekarski w Katowicach uznał dr B. winną kilku przewinień dyscyplinarnych, z których problematycznym okazał się przede wszystkim zarzut przeprowadzania zabiegów protetycznych przez lekarza niemającego odpowiednich kwalifikacji. Katowicki OSL początkowo uznał dentystkę za winną tego czynu i wymierzył jej karę nagany, ale po odwołaniu lekarki Naczelny Sąd Lekarski uniewinnił ją. Pokrzywdzona wniosła więc kasację od tego orzeczenia.

Sąd Najwyższy kasację uwzględnił i nakazał ponowne rozpoznanie sprawy. Uzasadniając wyrok, wskazał jednak, że nie chodzi w tej sprawie o kwestie wykonywania zabiegów medycznych bez posiadania odpowiednich kwalifikacji.


Pozostało jeszcze 53% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Polska to Nienormalność _ Inspektor Pracy(2019-01-09 11:23) Zgłoś naruszenie 30

    "Kwalifikacje medyczne to nie to samo co praktyczne umiejętności" to tak jak u czołowego PSLowskiego przywodcy ,spacjalisty wykształciucha od nabłonka. Chciał aby wszyscy szli na emeryture jak bedą jedną nogą w grobie a sam jeszcze dobrze pracy nie zaczął.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj