Liczące 10 osób bytomskie przedsiębiorstwo Digital Core Design (DCD) na Hannover Messe 2017 wystawia swoje mikroprocesory stosowane w transporcie, robotyce oraz elektronice. Wyposażone w nie są m.in. urządzenia Toyoty, Sony, Siemensa oraz Boscha - mówi PAP przedstawiciel firmy Tomasz Ćwienk.

"Nasza firma nie zajmuje się produkcją, my licencjonujemy nasze rozwiązania. Ostrożne dane szacunkowe mówią, że na całym świecie pracuje co najmniej 300 mln urządzeń, wykorzystujących nasze procesory" - wyjaśnia Ćwienk.

Digital Core Design działa od 1999 r. "W ciągu kilkunastu lat naszej działalności zaprojektowaliśmy ponad 70 różnych architektur, które trafiły do kilkuset klientów na całym świecie. Wśród tych firm, które korzystają z naszych rozwiązań można wymienić m.in. Toyotę, Sony, Siemens, Bosch, Volkswagen" - dodaje.

Wskazuje ponadto, że procesory DCD wykorzystują również wyspecjalizowane mniejsze firmy, instytuty akademickie, czy start-upy, które decydują się na opracowanie innowacyjnych projektów.

"Mamy m.in. najszybszy procesor przemysłowy z rodziny 8051. Ale na targach prezentujemy też nasz najnowszy produkt, czyli procesor D32PRO, który jest pierwszym polskim komercyjnym procesorem 32 bitowym. Prezentujemy także założenia nowego produktu, który pojawi się w ciągu najbliższych dwóch lat: CryptOne – w 100 proc. bezpieczny kryptoprocesor, autorska koncepcja opracowana przez naszą firmę, odpowiadająca na potrzeby współczesnej elektroniki" - mówi.

Hannover Messe to największe targi przemysłowe świata. Polska w 2017 roku jest krajem partnerskim i promuje się hasłem "Smart means Poland".

W imprezie uczestniczy 6,5 tys. wystawców z około 70 państw, w tym ponad 200 przedsiębiorstw z Polski.

Oprócz gigantów takich jak Siemens, Bosch czy ABB, w blisko 30 halach wystawowych są i mniejsze firmy, które szukają kooperantów albo możliwości wejścia na nowe rynki. Targom towarzyszą prezentacje, wykłady i rozmowy biznesowe.

Polskie firmy w pawilonie narodowym prezentują różne wyroby: od komponentów elektronicznych stosowanych w urządzeniach przemysłowych lub pojazdach po wyspecjalizowane czujniki, używane nawet w łaziku marsjańskim i przemyśle zbrojeniowym.

Targi Hannover Messe 2017 trwają do 28 kwietnia. W niedzielę otworzyły je polska premier Beata Szydło i niemiecka kanclerz Angela Merkel.

Z Hanoweru Michał Zabłocki (PAP)