W jaki sposób wprowadzić do wnętrza ciepło na jesienne dni? Proponujemy duże, miękkie sofy w obiciu z materiałów np. z wełny. Katarzyna Barwińska z Le Pukka concept store przedstawia najnowsze trendy i podpowiada rozwiązania do wnętrz na jesienne dni.

Co możemy zaradzić jeśli oczekujemy aby nasze mieszkanie stało się przytulne i ciepłe? Jeśli odczuwamy potrzebę zmian w pokoju dziennym, w którym spędzamy najwięcej czasu - wymieńmy sofę lub fotele na takie w obiciu z wełny. Często do naszych mieszkań i domów wybieramy proste siedziska w stonowanych kolorach, jak szarości, beże, biele, czasami brązy i czernie. Owszem, są one uniwersalne, nie widać na nich oznak użytkowania, a dodatkowo ich prosty i minimalistyczny kształt pasuje do wielu rodzajów mebli.

Pomyślmy, jak by wyglądała np. prosta sofa modułowa, ale w kolorze ciepłej żółci, czerwieni lub turkusu? Jeśli przy okazji „ocieplania” naszego salonu chcielibyśmy „odnowić” nasze wnętrze to zmieńmy kolory – idźmy w odważny, również wygodny design jak sofy nowej na naszym rynku, chorwackiej marki Kvadra. Jest to młoda firma, która w swoim portfolio produktów ma pomysłowe sofy i fotele o oryginalnych kształtach. Jeden z nich – sofa Segment to idealne nadaje się do nowoczesnych mieszkań. Projekt siedziska nawiązuje formą do cyfr, jakie znamy z elektronicznych zegarków czy kalkulatorów sprzed lat. Sofę można dowolnie modyfikować (dodając wybrane moduły) i dostosowywać we wnętrzu wedle własnych potrzeb. Nie zapominajmy, że przytulny klimat nadają we wnętrzu różnorodne materiały również te na sofie np. wełna. Skórzane meble są praktyczne i odporne na nasze użytkowanie, ale nie dadzą nam tego „ciepła” co obicie z materiałów.

Dla osób poszukujących nieco mniej odważnych rozwiązań polecić możemy również klasyczne modele sof Kvadra występujące również w opcjach rozkładanych do spania, jak Classic, Basic, Match, Elegance czy Nimble, które również mogą występować zarówno w stonowanych kolorach jak i żywych i intensywnych barwach oraz w różnorodnych materiałach.

Oprócz dużych elementów wystroju wnętrza, które mogą sprawić, że mieszkanie będzie przytulne można również zadbać o liczne dodatki jak dywany, poduchy, zasłony z grubego materiału, które nie przepuszczają światła czy miękkie pledy i koce. Takie zakupy generują mniejszy koszt, a dzięki nim nadchodząca jesień w mieszkaniu może być jeszcze cieplejsza.