statystyki

Życie po życiu w spółdzielni mieszkaniowej. Trwają wybory w SM "Bródno"

autor: Patryk Słowik03.12.2019, 08:01; Aktualizacja: 03.12.2019, 08:16
Wyborów do rad osiedli dokonują zebrania kolonii

Wyborów do rad osiedli dokonują zebrania koloniiźródło: ShutterStock

Właśnie trwają wybory w jednej z największych kooperatyw w kraju – Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” w Warszawie. To o tyle ciekawe, bo przed rokiem władze, którym kiepsko szło przy urnie, anulowały wyniki.

Jeden z mieszkańców skierował w związku z tym sprawę do sądu i nieprawomocnie wygrał. Powstał zatem taki galimatias, że wybierane są teraz osoby na miejsca, które być może powinny być już od roku zajęte.

DGP pisał o bodaj największym konflikcie między władzami spółdzielni a spółdzielcami ostatnich lat w Polsce kilkukrotnie. W lipcu 2019 r. wskazywaliśmy (DGP z 30 lipca 2019 r., „Sąd ograniczył bezprawie spółdzielni”), że niezadowoleni mieszkańcy postanowili w końcu 2018 r. przejąć kontrolę nad radami osiedli, czyli formalnie najmniej istotnymi organami spółdzielni. W praktyce jednak najważniejszymi. To bowiem rady osiedla w 2019 r. zatwierdzały kandydatów do rady nadzorczej spółdzielni. A to rada nadzorcza decyduje o tym, kto zasiada w zarządzie. Mówiąc najprościej: aby przejąć władzę w spółdzielni, trzeba najpierw mieć większość w osiedlach.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie