Eureka DGP: Zwyciężyła elektryka małego człowieka

autor: Jakub Kapiszewski17.06.2016, 07:18; Aktualizacja: 17.06.2016, 08:22
Dr inż. Janusz Wróbel odbiera główną nagrodę od Ewy Świstuniuk, prezesa Infor Biznes, wydawcy DGP

Dr inż. Janusz Wróbel odbiera główną nagrodę od Ewy Świstuniuk, prezesa Infor Biznes, wydawcy DGPźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Grono laureatów tegorocznej edycji konkursu „Eureka! DGP” zdominowały technologie medyczne oraz jeden błysk światła, który w przyszłości może rozświetlić nasze mieszkania.

Dobiegła końca trzecia edycja wspólnego konkursu Dziennika Gazety Prawnej oraz Polpharmy „Eureka! DGP”. W jego ramach mogli państwo na łamach Magazynu od stycznia czytać o najciekawszych wynalazkach opracowanych na polskich uczelniach oraz w instytutach badawczych zgłoszonych do Urzędu Patentowego w latach 2013–2014. Pisaliśmy o maszynach, urządzeniach i procesach na różnym stadium zaawansowania i gotowości do komercjalizacji z całego przekroju dziedzin nauki: od materiałoznawstwa przez medycynę i mechatronikę po nauki o Ziemi. Łącznie opisaliśmy ponad 30 wynalazków z prawie setki zgłoszonych przez ludzi i instytucje nauki.

Wyniki ogłosiliśmy wczoraj w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbyła się również debata „Jak przestawić polską gospodarkę z węgla kamiennego na grafen?”. Uczestnicy zastanawiali się, czy po 25 latach prób zbliżenia nauki i biznesu w Polsce nie powinniśmy sięgnąć po nieortodoksyjne metody, czy – używając terminologii popularnej w świecie start-upów – rozbić i zaburzyć obecne rozwiązania.

Laureatów konkursu „Eureka! DGP” wybierają dwa gremia. Pierwszym jest kapituła konkursu, a wybrany przez to grono zespół otrzymuje czek ufundowany przez Polpharmę o wartości 30 tys. zł oraz kampanię reklamową w mediach należących do Infor Biznes, wydawcy DGP, o wartości 50 tys. zł. Drugim gremium są internauci, którzy wybierają swoich faworytów w głosowaniu online.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane