statystyki

Eureka DGP: Zwyciężyła elektryka małego człowieka

autor: Jakub Kapiszewski17.06.2016, 07:18; Aktualizacja: 17.06.2016, 08:22
Dr inż. Janusz Wróbel odbiera główną nagrodę od Ewy Świstuniuk, prezesa Infor Biznes, wydawcy DGP

Dr inż. Janusz Wróbel odbiera główną nagrodę od Ewy Świstuniuk, prezesa Infor Biznes, wydawcy DGPźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Grono laureatów tegorocznej edycji konkursu „Eureka! DGP” zdominowały technologie medyczne oraz jeden błysk światła, który w przyszłości może rozświetlić nasze mieszkania.

Dobiegła końca trzecia edycja wspólnego konkursu Dziennika Gazety Prawnej oraz Polpharmy „Eureka! DGP”. W jego ramach mogli państwo na łamach Magazynu od stycznia czytać o najciekawszych wynalazkach opracowanych na polskich uczelniach oraz w instytutach badawczych zgłoszonych do Urzędu Patentowego w latach 2013–2014. Pisaliśmy o maszynach, urządzeniach i procesach na różnym stadium zaawansowania i gotowości do komercjalizacji z całego przekroju dziedzin nauki: od materiałoznawstwa przez medycynę i mechatronikę po nauki o Ziemi. Łącznie opisaliśmy ponad 30 wynalazków z prawie setki zgłoszonych przez ludzi i instytucje nauki.

Wyniki ogłosiliśmy wczoraj w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbyła się również debata „Jak przestawić polską gospodarkę z węgla kamiennego na grafen?”. Uczestnicy zastanawiali się, czy po 25 latach prób zbliżenia nauki i biznesu w Polsce nie powinniśmy sięgnąć po nieortodoksyjne metody, czy – używając terminologii popularnej w świecie start-upów – rozbić i zaburzyć obecne rozwiązania.

Laureatów konkursu „Eureka! DGP” wybierają dwa gremia. Pierwszym jest kapituła konkursu, a wybrany przez to grono zespół otrzymuje czek ufundowany przez Polpharmę o wartości 30 tys. zł oraz kampanię reklamową w mediach należących do Infor Biznes, wydawcy DGP, o wartości 50 tys. zł. Drugim gremium są internauci, którzy wybierają swoich faworytów w głosowaniu online.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane