statystyki

Nie każdy biznes można zawiesić na okres zimowy

autor: Leszek Jaworski06.10.2015, 08:35; Aktualizacja: 06.10.2015, 09:08
Powód zawieszenia nie ma znaczenia. Przedsiębiorca nie musi go podawać ani uzasadniać we wniosku o zawieszenie działalności gospodarczej.

Powód zawieszenia nie ma znaczenia. Przedsiębiorca nie musi go podawać ani uzasadniać we wniosku o zawieszenie działalności gospodarczej.źródło: ShutterStock

Po sezonie działalność gospodarczą można zawiesić. Podczas przerwy przedsiębiorca nie może uzyskiwać żadnych przychodów. Nie ma też prawa do wykonywania na podstawie umów-zleceń lub o dzieło tych samych usług, które wykonywał w ramach kontaktów zawartych w okresie prowadzenia firmy.

Po sezonie wakacyjnym wielu przedsiębiorców i firm ma dylemat: klientów niewielu, dalsze działanie generuje koszty, które nie równoważą zysków – co dalej? Przejściowa nieopłacalność firmy nie oznacza konieczności jej likwidacji. Przedsiębiorcom przysługuje uprawnienie do czasowego zawieszenia prowadzenia działalności gospodarczej.


Pozostało jeszcze 97% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane