Amerykański koncern Caterpillar przyznał firmie Dekpol S.A. status zatwierdzonego dostawcy stalowych elementów konstrukcji maszyn budowlanych.
Andrzej Kuchtyk, Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający ds. Produkcji w Dekpol S.A. / Dziennik Gazeta Prawna
„Przyznanie tego tytułu z jednej strony potwierdza bardzo wysoką jakość oferowanego przez nas osprzętu, ale także oznacza że spełniamy wszystkie wymagane normy. Zapewnia nam to również możliwość dynamicznego i systematycznego wzrostu skali współpracy z tym partnerem biznesowym, a tym samym uzyskujemy potencjał do dynamicznego rozwoju całej firmy” – powiedział Andrzej Kuchtyk, Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający ds. Produkcji w Dekpol S.A.
Caterpillar jest światowym liderem w produkcji maszyn budowlanych i kopalnianych, ale również silników wysokoprężnych, turbin przemysłowych i lokomotyw elektryczno-spalinowych. „We wszystkich tych obszarach wykorzystywane są elementy stalowe. Dlatego jako sprawdzony partner mamy szansę na dalsze poszerzenie współpracy w przyszłości” – stwierdził Andrzej Kuchtyk.
Dekpol prowadzący działalność w zakresie generalnego wykonawstwa i budowy mieszkań od czterech lat dynamicznie rozwija również dział produkcji łyżek i osprzętu dla maszyn budowlanych. Potwierdzeniem bardzo wysokiej jakości i wytrzymałości wytwarzanych przez Dekpol wyrobów stalowych jest posiadanie certyfikatu SSAB „Hardox in my body”. Obecnie Dekpol S.A. eksportuje łyżki koparkowe i osprzęty do maszyn budowlanych, m.in. do Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwecji i Norwegii.
W ostatnim czasie uruchomiona została nowa hala produkcyjna, będąca jedną z najnowocześniejszych tego typu w Polsce, posiadająca zautomatyzowany ciąg produkcyjny. Dział produkcji jest w pełni samowystarczalny na każdym etapie obróbki, przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń jak plazmy 3D, walcarki, centra obróbcze i najnowocześniejsze automaty i roboty spawalnicze.