Curriculum vitae marzeń otwiera drzwi kariery

autor: Jakub Kapiszewski31.03.2015, 07:20; Aktualizacja: 31.03.2015, 07:56
praca, szef, rekrutacja, CV

Jak zwrócić na siebie uwagę i pomyślnie przejść proces rekrutacjiźródło: ShutterStock

Jak ma wyglądać życiorys, jakie informacje powinny tam trafić i jaką powinien mieć formę. Odpowiedzieć pomaga InterviewMe

W filmie „W pogoni za szczęściem” wygląda to tak: bohater Chris Gardner w taksówce bardzo szybko układa kostkę Rubika, czym zwraca na siebie uwagę menedżera firmy brokerskiej i otrzymuje zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do jego firmy. Gardner, grany przez Willa Smitha, po nocy spędzonej na komisariacie za nieopłacone mandaty, pojawia się na rozmowie w brudnym i poszarpanym garniturze. Mimo to dostaje się na firmowy staż, w trakcie którego odchodzi od niego żona, a on sam trafia na ulicę. Staż kończy się jednak ofertą pracy.

W życiu niestety nie każdy ma możliwość zwrócenia na siebie uwagi potencjalnego pracodawcy zdolnościami logicznymi lub elokwencją. Większości rozglądających się za zatrudnieniem pozostaje wypełnienie starego, dobrego curriculum vitae. Jak dużym problemem jest stworzenie tego dokumentu w taki sposób, aby zwrócić na siebie uwagę rekrutera, a przy okazji przekazać potrzebne informacje o kandydacie na miejsce pracy, niech świadczy ilość wyników w wyszukiwarkach w odpowiedzi na zapytanie „cv”, „cv wzór” itd.

W tym momencie pojawia się InterviewMe – stołeczna firma oferująca szablony życiorysów, a także przygotowująca do przejścia procesu rekrutacji. Jej usługi cieszą się znaczną popularnością. Dotychczas na InterviewMe założono 45 tys. kont. Przez niecały rok liczba klientów wzrosła o 9 tys. W ciągu ostatniego miesiąca ruch na stronie wzrósł o 30 proc. i oscyluje wokół 10 tys. odsłon dziennie. – Docelowo chcemy zdjąć z użytkowników cały trud związany z procesem tworzenia i wysyłania życiorysów. Większość kandydatów nie zdaje sobie bowiem sprawy, jak powinno wyglądać idealnie napisane CV, a sam proces jest czasochłonny – mówi założyciel firmy Kuba Koziej (30 lat).


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane