statystyki

MSP robią to, co do nich należy, i stabilizują gospodarkę

autor: Jarosław Augustyniak31.03.2015, 07:20; Aktualizacja: 31.03.2015, 08:14

Początek roku to tradycyjnie czas, w którym nastroje przedsiębiorców prowadzących jednoosobowe firmy się poprawiają – lepiej oceniają oni perspektywy swojego biznesu, chcą inwestować, zatrudniać pracowników, zaciągać kredyty. W tym roku ten cykliczny optymizm wzmocniły dodatkowo sprzyjające warunki pogodowe, pozytywnie wpływające na wiele biznesów.

Na cały sektor MSP przypada aż 73 proc. PKB wytwarzanego przez polskie przedsiębiorstwa, a na same mikro i małe firmy – 38 proc. (dane PARP za 2012 r.) Małe firmy to jednak nie tylko pokaźna część PKB, lecz także niezwykle ważna część naszego rynku pracy. Zatrudnieni w mikro, małych i średnich firmach stanowią ponad 60 proc. pracujących w sektorze przedsiębiorstw (PARP, 2012 r.). Dobra koniunktura wśród najmniejszych przedsiębiorstw pozwala więc liczyć na to, że tempo wzrostu gospodarki w tym roku będzie stabilne, a jeśli potwierdzą się deklaracje mikroprzedsiębiorców na temat chęci zatrudniania nowych pracowników, to możemy też liczyć na wzrost liczby pracujących.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane