Superbohaterem MSP została firma Koltex. Specjalne wyróżnienie otrzymała spółka i360, a 32 przedsiębiorstwa zostały uhonorowane tytułami Bohaterów MSP
Uroczysta gala, wręczenie nagród i dyskusja panelowa zakończyły II edycję konkursu Bohaterowie MSP organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną pod patronatem PKO Banku Polskiego.
8 grudnia br. w warszawskim hotelu Polonia Palace spotkali się przedstawiciele 34 firm, które przez kolejnych osiem miesięcy od kwietnia do listopada mijającego roku prezentował na swoich łamach Dziennik Gazeta Prawna. W ten sposób dobiegła końca druga edycja konkursu, który z grona ponad 1,8 mln małych i średnich polskich firm miał wyłonić te, które wyróżniają się dobrymi wynikami, innowacyjnością, działaniem w ciekawej niszy i strategią na przyszłość. Wybraliśmy 34 firmy ze wszystkich 16 województw.
Jak to zrobiliśmy? Po pierwsze, sięgnęliśmy do olbrzymiej bazy członkowskiej polskiego samorządu gospodarczego – regionalnych, wojewódzkich i powiatowych izb gospodarczych. W drugim kroku wyselekcjonowaliśmy grupę firm o przychodach nie większych niż 10 mln zł i zatrudniających nie więcej niż 50 pracowników. Ostatecznie, kierując się ich wynikami za ostatni rok, rozmową z właścicielami i dziennikarską intuicją, wyłoniliśmy grupę 34 Bohaterów.
Superbohatera MSP – Koltex z Kolbuszowej, produkująca maszyny do utylizacji odpadów oraz wyróżniona firma i360 z Warszawy, zajmująca się implementacją programów lojalnościowych zostały wyłonione przez kapitułę konkursu, którą tworzyli przedstawiciele PKO Banku Polskiego, Fundacji MSP oraz redakcji.
Każda z 34 wybranych przez nas firm to osobna historia – ich właścicieli, rodzinnego biznesu, rozwoju, a także problemów i trudności, które będą musiały pokonać w najbliższych latach. W wybranej przez redakcję grupie znalazły się spółki, które można nazwać innowacyjnymi, firmy produkcyjne działające w ciekawych niszach, zajmujące się handlem oraz aktywne na pograniczu kultury, turystyki i agrobiznesu. Co je charakteryzuje? Przede wszystkim są to firmy o długiej historii, wiele z nich powstało u progu transformacji gospodarczej. Większość oparła swój rozwój na własnym kapitale, ale żadna nie odżegnuje się od sięgania po środki z funduszy unijnych i z banków.
– Sektor MSP traktujemy bardzo poważnie, to jeden z naszych głównych klientów. Najlepsi w tej grupie mogą śmiało ubiegać się o kredyty w PKO Banku Polskim. Jestem bowiem przekonana, że przedstawione przez nich pomysły są warte podjęcia ryzyka kredytowego. Wybrani w tym roku Bohaterowie zasługują na uznanie, głównie ze względu na ciekawy profil działania oraz próby zdobywania nie tylko rynków lokalnych, ale też ogólnopolskiego lub nawet zagranicznych – komentuje Agnieszka Wardak, dyrektor departamentu klientów MSP w PKO Banku Polskim i członek kapituły Bohaterów MSP 2014.
Podczas gali każda z nagrodzonych firm odebrała dyplom poświadczający jej bohaterstwo w 2014 r., a właściciele mieli możliwość wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym ekspertów.
Bohaterowie MSP w II edycji konkursu
Superbohater:
Koltex Sp. z o.o.
Wyróżnienie:
i360
● Alfa Net – rachunkowość dla MSP
● All for Dance
● Audit Doradztwo Personalne
● Casablanka Catering
● Cleanwalls
● Drukarnia Atol
● Dziewiarstwo – Andrzej Augustyniak
● Eskimo
● Faber
● Geotrade
● Global Achieve
● Herb Sanok
● Instytut Badań i Analiz Vivade
● Kangu Self Storage
● Kontri
● Kulik Film
● Lady Kama
● Lokisdesign
● Marchem
● Muzeum Mydła i Historii Brudu
● MTA Enginering
● Open Nexus
● Polon Alfa
● PPMiU Plasmet
● Profi Art.
● PW Bonus Kańczuga
● Siedlisko Janczar Pstrągowa
● SK Moszna
● Spawmet
● Tech-Med. Technika Medyczna
● Termoaparatura
● Wimar Białystok