Bez wsparcia nowoczesnych technologii, firma nie może być w pełni sprawna i rentowna
– Obecna sytuacja gospodarcza wymusza racjonalizację kosztów funkcjonowania firmy. Przedsiębiorstwa coraz częściej zwracają uwagę na wydatki, takie jak: druk w biurze, zarządzanie korespondencją, efektywny obieg informacji czy zarządzanie flotą samochodową. Dzierżawa urządzeń biurowych czy outsourcing druku dostępne w naszej ofercie jako Arcus Kyocera MDS doceniane są m.in. przez zarządzających firmami przez pryzmat korzyści podatkowych, stałych, łatwych do zaplanowania miesięcznych kosztów. Ważna jest możliwość finansowania nowoczesnych rozwiązań ze środków bieżących, co w efekcie prowadzi do niższych kosztów i poprawy zarówno wyniku, jak i efektywności organizacji – mówi Łukasz Rumowski, dyrektor rozwoju produktu Arcus S.A.
Większość przedsiębiorców nie potrafi oszacować, ile wydają na serwis i utrzymanie urządzeń biurowych. Badania pokazują, że w dużych firmach koszty związane z obiegiem i produkcją dokumentów oraz zarządzaniem nimi wynoszą 5–15 proc. przychodów. Dlaczego więc nie powierzyć tego zewnętrznej firmie, która odda w dzierżawę nowoczesne, ekonomiczne drukarki, kopiarki, niezbędne oprogramowanie, zapewni serwis urządzeń oraz przede wszystkim zagwarantuje stałe, ciągle rosnące oszczędności w procesach związanych z produkcją i obiegiem dokumentów w firmie?
– Arcus jest autorem wielokrotnie nagradzanego (m.in. godłem Teraz Polska) rozwiązania Arcus Kyocera MDS, które umożliwia pełne zarządzanie dokumentami w postaci tradycyjnej i elektronicznej w firmie o każdej wielkości. Jego podstawą są zarówno wydajne i oszczędne urządzenia wielofunkcyjne oraz drukarki Kyocera, jak i oprogramowanie do zarządzania drukiem i profesjonalny serwis urządzeń biurowych – podkreśla Łukasz Rumowski.
Innym rozwiązaniem jest np. oddanie niektórych prac do wykonania zewnętrznym specjalistom. Według danych firmy badawczej IPSOS już prawie 60 proc. przedsiębiorstw korzysta z usług instytucji zewnętrznych. Outsourcing IT to zlecenie jakiejś pracy zewnętrznym wykonawcom, którzy wykonają ją lepiej, szybciej i taniej. Zaletą jest przede wszystkim pewność, że wybranymi sprawami zajmą się specjaliści dysponujący wiedzą i sprzętem, których często przedsiębiorstwa nie mają. Uwolnienie od niektórych zajęć zapewnia także komfort realizacji zadań kluczowych dla działalności firmy. Firmy outsourcingowe są w stanie przygotować ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb indywidualnych klientów, pozwalającą uzyskać im jak największe oszczędności. Niezwykle efektywnym narzędziem, które pozwala na zapewnienie kompleksowej obsługi w zakresie zarządzania dokumentami elektronicznymi, jest Vario.ONE. System ten umożliwia składowanie dokumentów w postaci elektronicznej, ich katalogowanie, indeksowanie oraz współdzielenie. Stanowi to idealne uzupełnienie funkcjonalności urządzeń wielofunkcyjnych.
Kolejnym obszarem oferty Arcusa, która przynosi duże korzyści przedsiębiorcom, są rozwiązania telematyczne. T-matic Systems, spółka z grupy Arcus, oferuje kompleksowe narzędzia do zarządzania, flotą samochodów lub maszyn, w tym również budowlanych czy specjalistycznych.
– Dzięki TiMS (T-matic Management System) przedsiębiorca ma możliwość stałego monitoringu floty pojazdów niezależnie od jej wielkości. System dostarcza szczegółowych informacji, nie tylko o przebiegach tras, ale także o sposobie użytkowania, zużyciu paliwa czy stylu jazdy kierowcy – mówi Piotr Pastuszka, prezes T-matic Systems S.A.
Z doświadczeń T-matica wynika, że po wprowadzeniu systemu w firmach spadają koszty eksploatacji pojazdów, a kierowcy jeżdżą bezpieczniej i ekonomiczniej.