Zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest sprawą łatwą. Początkujący przedsiębiorca musi pokonać wiele problemów, przedeptać wiele ścieżek, zanim doprowadzi do szczęśliwego finału wszystkie początkowe przygotowania. Często bywa tak, że jest on pozostawiony sam sobie. Jeśli nie ma więc kogoś, kto pomoże mu postawić pierwsze kroki, to stara się jak najwięcej załatwić sam. Jednak może także poszukać pomocy. Banki, oferując konta firmowe, często łączą je z innymi udogodnieniami. Przedsiębiorca, szczególnie na początku działalności dokładnie ogląda każdą złotówkę, dlatego wybierając konto, kieruje się przede wszystkim wysokością opłat. Dopiero w drugiej kolejności sprawdza, jakie inne korzyści może mieć, wiążąc się z tym, a nie innym bankiem.

Zakładasz firmę? Porównaj oferty kont i znajdź ofertę dla siebie

Firmowy doradca bankowy
Credit Agricole proponuje przedsiębiorcom, którzy chcą założyć konto w tym właśnie banku, pomoc indywidualnego doradcy bankowego. Pomaga on we wszelkich rozmowach z bankiem, więc na pewno może być przydatny w momencie negocjowania warunków kredytów. Na pomoc indywidualnego doradcy bankowego mogą liczyć posiadacze kont Sonata Biznes i Symfonia Biznes.

Podręczna pomoc dla przedsiębiorcy
Ciekawą usługę dla swoich klientów oferuje także mBank. Wszyscy posiadacze mBIZNES konta mogą zarejestrować się na platformie mikroFirmy.pl, która daje wiele korzyści. Oprócz wielu informacji dotyczących zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, mBank oferuje również program do prowadzenia księgowości (darmowy przez pierwsze sześć miesięcy), kalendarz przedsiębiorcy, bon wartości 200 zł na reklamę w wyszukiwarce Google, a także cały pakiet usług, związanych z obecnością firmy w Internecie. Warto także wspomnieć o tym, że bank idzie na rękę początkującym przedsiębiorcom, udostępniając internetowy wniosek CEIDG-1, który można zapisać w formacie PDF lub wysłać do urzędu. 

A może konto z prawnikiem?
Konto Firmowe z Prawnikiem Toyota Banku to propozycja dla tych wszystkich przedsiębiorców, którzy boją kłopotów z różnych sytuacjami prawnymi. Stała opieka prawnika pozwala na skorzystanie z jego usług nie tylko wtedy, gdy jest to konieczne, lecz także w tych momentach, kiedy pojawiają się wątpliwości. Konto Firmowe z Prawnikiem prowadzone jest za darmo, miesięczna opłata za obsługę prawną na terenie Polski przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu wynosi 100 zł. Mimo tego – dość znacznego – kosztu przedsiębiorca może spać spokojnie, wiedząc, że w każdej niejasnej sytuacji prawnej może liczyć na prawnika.

Jedno okienko, księgowa, a nawet asystent w urzędzie
Bankiem bardzo przyjaźnie nastawionym do przedsiębiorców, zarówno tych raczkujących, jak i tych doświadczonych jest Idea Bank. Gama jego usług, przeznaczonych dla osób prowadzących własne firmy jest szeroka. Młodzi przedsiębiorcy mogą skorzystać z usługi Jedno Okienko, dzięki której sprawnie i szybko załatwią problemy, związane z rejestracją nowej firmy. Dla osób, które chcą rozwiać swoje wątpliwości podatkowo-księgowe Idea Bank wraz z Tax Care umożliwił kontakt z doświadczoną księgową w oddziałach banku. Pomoże ona wypełnić dokumenty, udzieli rady, a także wesprze każdego przedsiębiorcę. Z kolei osoby, które boją się stawania do walki z urzędami skorzystać mogą z Concierge Urzędowego. Idea Bank chce pomóc przedsiębiorcom w pokonywaniu barier w urzędach, dlatego mogą oni liczyć na pomoc doświadczonych asystentów, posiadających wiedzę z zakresu księgowości, podatków) i prawa.

Pozafinansowe oferty dla przedsiębiorców w wybranych bankach
Nazwa banku Nazwa konta Opłata za konto Dodatkowe oferty
Credit Agricole Sonata Biznes/Symfonia Biznes
Sonata Biznes - 0 zł/10 zł/20 zł1)
Symfonia Biznes - 0 zł/15 zł/30 zł2)
Pomoc indywidalnego doradcy bankowego
mBank mBIZNES 0 zł Dostęp do platformy mikroFirmy.pl, udostępnienie internetowego wniosku CEIDG-1,
Idea Bank Konto Idealna Firma/Konto Firma to Zysk
Konto Idealna Firma - 0 zł
Kont Firma to Zysk - 0 zł/4,99 zł3)
Usługa Jedno Okienko, możliwość konsultacji z księgową, Conciergie Urzędowe
Toyota Bank Konto z Prawnikiem 0 zł/100 zł4) Stała opieka prawnika lub radcy prawnego
1) 0 zł w Ofercie Powitalnej przez pierwsze 3 miesiące prowadzenia konta, 10 zł jeżeli na koncie występuje przeciętne miesięczne saldo w wysokości min. 5000 zł, 20 zł w pozostałych przypadkach
2) 0 zł w Ofercie Powitalnej przez pierwsze 3 miesiące prowadzenia konta, 15 zł jeżeli na koncie występuje przeciętne miesięczne saldo w wysokości min. 10000 zł, 30 zł w pozostałych przypadkach
3) 0 zł pod warunkiem miesięcznego wypływu na konto w wysokości co najmniej 1000 zł. W przeciwnym razie - 4,99 zł
4) 0 zł za prowadzenie rachunku bieżącego, 100 zł za obsługę prawną na terenie Polski (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu)

Szukasz oszczędności? Wybierz konto firmowe bez opłat za prowadzenie

Z przedstawionych przykładów wynika wniosek, że banki chcą ułatwić życie przedsiębiorcom, oferując im usługi księgowej, doradców czy nawet prawnika. Wiele z nich można otrzymać bezpłatnie lub za niewielką sumę, więc warto korzystać z nich wtedy, gdy myślimy, że sami nie damy rady.

Kredyt dla firm na dowolny cel. Kwota nawet do 1,2 mln. Sprawdź szczegóły!