statystyki

Emeryt zwolni się z abonamentu RTV e-mailem

autor: Patryk Słowik29.04.2020, 08:30; Aktualizacja: 29.04.2020, 08:35
zdj. Daniel Kruczyński

W 2020 r. opłata za jeden miesiąc za każdy odbiornik radiofoniczny wynosi 7 zł, zaś za odbiornik telewizyjny – 22,7 zł.źródło: Flickr.com

Nie trzeba będzie iść na pocztę, by uniknąć zapłaty abonamentu radiowo-telewizyjnego, z którego można zostać zwolnionym.

W czasie stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii lub w przypadku zaprzestania działania placówek Poczty Polskiej niezbędne oświadczenie będzie można wysłać e-mailem lub za pośrednictwem strony internetowej operatora pocztowego.

Co istotne, będzie należało do niego dołączyć elektroniczne odwzorowanie dokumentów potwierdzających uprawnienie do zwolnienia – czyli w praktyce skan. Takie rozwiązanie przewiduje projekt specustawy, nazywanej tarczą 3.0, którą wczoraj rząd skierował do sejmowej laski marszałkowskiej.


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (32)

  • Ja(2020-04-30 06:48) Zgłoś naruszenie 7419

    Dlaczego płacic za propagandę niechcianą i zakładają, niech płacą co oglądają

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polak(2020-04-30 05:55) Zgłoś naruszenie 6219

    Ile jeszcze trzeba płacić na tvp? Telewizja prywatna np. Polsat czy inne mają w pakiecie programy tvp za który pobierają abonament miesięczny a więc to platformy prywatne powinne płacić państwu. Ile razy za to samo można płacić ?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wwwwe(2020-04-30 08:48) Zgłoś naruszenie 5610

    Place abonament ale nie wiem dlaczego ponieważ tvp nie oglądam .Nie ciepłe propagandy.Proszę mi powiedzieć czy mogę zerwać umowę z poczta .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ela(2020-04-30 10:47) Zgłoś naruszenie 518

    Albo płacimy wszyscy albo nikt kiedy to się w końcu skończy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2020-04-30 10:44) Zgłoś naruszenie 4410

    To nie płacić prezydent zapłacił z naszych podatków.

    Odpowiedz
  • Katol(2020-04-29 22:04) Zgłoś naruszenie 387

    LASKA MARSZAŁKOWSKA. JUŻ ZA TE LASKI - ASYSTENTKI W NBP TO PŁACIMY PO KILKADZIESIĄT TYSIĘCY MIESIĘCZNIE OD SZTUKI. :-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

    Odpowiedz
  • Jerzy (2020-04-30 08:14) Zgłoś naruszenie 377

    Jak można odzyskać pieniądze wpłacone za cały rok abonamentu RTV.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kasia(2020-04-30 20:58) Zgłoś naruszenie 203

    Co to kraj w którym za to samo jedni płacą a drudzy nie płacą tylko dlatego ,że jedni zarejestrowali odbiornik TV a drudzy nie ,przecież to jakieś kuriozum !!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Walezy(2020-04-30 18:51) Zgłoś naruszenie 174

    Podatek kościelny płacisz tylko wtedy, jeżeli deklarujesz, że jesteś wyznawcą np.Kościoła Rzymskokatolickiego. Jeżeli nie jesteś nie płacisz. Tak to wygląda.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wyborcza(2020-04-30 12:22) Zgłoś naruszenie 1741

    oddać natychmiast TVP Niemcom. Oni wszystko nam wytłumaczą...w języku polskim...że nic nie musicie płacić. Tusk już dawno wykrzykiwał aby doprowadzić do sytuacji w której o wszystkim będą decydować niemiecki kapitał. Przecież podatki tez możemy wpłacać do niemieckiej skarbówki ...a nawet np . szyć maski ochronne dla Niemców

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Malgosia(2020-04-30 17:18) Zgłoś naruszenie 160

    Podatek kościelny w Niemczech nie jest obowiązkowy, płacą i co zdeklarowali, ale nie wszyscy rozumieli co podpisują.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Olek(2020-04-30 16:30) Zgłoś naruszenie 1517

    Pracuję legalnie w Niemczech, nie oglądam telewizji ale abonament muszę płacić. Nie chodzę do kościoła ale podatek na kościół muszę płacić. Takie jest prawo i trzeba go przestrzegać. Tylko w Polsce każdy chce mieć rację ale prawo ma gdzieś.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ziza(2020-05-01 00:36) Zgłoś naruszenie 120

    Jak dla mnie to wszyscy bez wyjątków powinni płacić albo nikt

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • litość ogarnia ....(2020-05-01 18:33) Zgłoś naruszenie 20

    niektórzy piszący ,są niedouczeni , lub są kompletnymi ignorantami , ośmieszającymi się ....!!

    Odpowiedz
  • Jerzy(2020-05-01 13:11) Zgłoś naruszenie 10

    zniesienie opłat RTV nigdy nie nastąpi , POWÓD znaczna strata dochodu Poczty Polskiej która pobiera 15% haracz za obsługę i ściganie naiwnych .

    Odpowiedz
  • Jan(2020-05-02 07:14) Zgłoś naruszenie 00

    Zawalone są portale informacjami o płaceniu lub nie płaceniu abonamentu i konsekwencjach z tym związanych. Sprawa jest prosta jak drut w kieszeni. Na stronie poczty polskiej można bez problemu wyrejestrować odbiornik i po kłopocie.

    Odpowiedz