Dobra zmiana w bankach? Była banksterka: Kredyty wciska się emerytom i osobom ubezwłasnowolnionym

autor: Mira Suchodolska23.10.2016, 09:00
bankier, finanse, euro

Po kryzysie finansowym zostały zaostrzone kryteria przyznawania pożyczek? Ta owa dobra zmiana w wydaniu bankowym pozostaje w sferze deklaracji.źródło: ShutterStock

Co pani powie na to, że pożyczki są udzielane osobom niepełnosprawnym intelektualnie, nawet tym częściowo ubezwłasnowolnionym, które mogą zaciągać zobowiązania cywilnoprawne jedynie za zgodą sądu rodzinnego lub ustanowionego kuratora? Z Urszulą, byłym dyrektorem placówek detalicznych w jednym z największych banków komercyjnych w Polsce, rozmawia Mira Suchodolska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • p(2016-10-27 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Napad na bank jest niczym w porównaniu do istnienia banku.

    Odpowiedz
  • Bankowa Mafia(2016-10-25 15:23) Zgłoś naruszenie 91

    Mówiąc wprost-wychodzi na to,że Banki to doskonale zorganizowana grupa przestępcza,na czele której stoją Prezesi,Dyrektorzy.Ziobro i niejaki Jaki szukają spektakularnych wyników,sukcesów którymi mogliby się chwalić-proszę bardzo,gotowy materiał na to by sprawą zainteresować ABW CBŚ i wszystkie inne instytucje odpowiedzialne za ściganie.Jeżeli te opisane metody działania i postępowania Banków są rzeczywistym mechanizmem pozyskiwania kasy to mamy do czynienia z czymś znacznie większym od AMBER-GOLD.Po przeczytaniu tego art.z "urzędu" powinna zająć się na wstępie Prokuratura Krajowa.

    Odpowiedz
  • komornikprawa(2016-10-25 05:06) Zgłoś naruszenie 51

    teraz wiadomo dlaczego taki jazgot KOD i czarne marsze

    Odpowiedz
  • Michał(2016-10-24 22:26) Zgłoś naruszenie 50

    Opowiedzieć wam dowcip.Banki są instytucjami zaufania publicznego?

    Odpowiedz
  • ka-pe-wu(2016-10-24 22:20) Zgłoś naruszenie 90

    Pracowałem w sklepie a nie w banku ale czuję temat bo pracowałem też jako pracownik ratalny.Dokładnie taki sam system patologii.Tabelki do wyrobienia.Nieważne że masz w dwóch tabelkach wyrobione dużo.W trzeciej nie wyrobiłeś to połowy premii nie ma.Ludzie bez sumienia mieli najlepsze wyniki.Kłamcy i szuje robili po 150% i więcej i stawiano ich za przykład do naśladowania i dostosowywano plany dla wszystkich do ich poziomu.przez co debile sami musieli coraz więcej kłamać i oszukiwać na tą samą premię.Wiem bardzo dobrze że wykształciuchy z działu prawnego bardzo dobrze wiedzieli jak to działa.W ciągu 2 lat pracy jako ratalnik tylko raz usłyszałem na własne uszy jak dyrektor regionu namawiał do okłamywania klienta w sprz.rzekomo obowiązkowego ubezpieczenia bo klient nie sprawdzi.Dlatego ludzie mają za śmieci sprzedawców a tak naprawdę **** idzie z góry od białych kołnierzyków.Teraz jestem sprzedawcą sprzętu i ubezpieczeń do nich i też cisną ale do sprzedaży usług bankowych i ubezpieczeń kredytów nikt mnie nie zmusi.Gardze tymi zawodami i refleksję o upadku prestiżu zawodu bankowca i ubezpiueczeniowca podzielam od 4 lat.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-10-23 23:42) Zgłoś naruszenie 51

    Jeśli posadzą Kotta , albo innego Czarneckiego , przykładowo , to wtedy dopiero cokolwiek zacznie się w temacie ruszać .

    Odpowiedz
  • Maciek(2016-10-23 22:26) Zgłoś naruszenie 71

    miałem nadzieję, że KNF wprowadzi min.wymagania dla doradców bankowych. niestety tak się nie stało - dlaczego?

    Odpowiedz
  • D.(2016-10-23 21:27) Zgłoś naruszenie 70

    Bank PKO BP usilnie namawiał mnie na wzięcie kredytu, bo na pewno mam potrzeby do sfinansowania. Chętnie dadzą mi nawet 32tys. Mówię, że mam kredyt hipoteczny i nie potrzebuję oraz nie stać mnie na kolejny. Pani na to, że muszą zrealizować plan sprzedazowy i może jednak się zdecyduję.

    Odpowiedz
  • Roszada(2016-10-23 21:26) Zgłoś naruszenie 70

    Pośrednik z Wrocławia to pewnie Europejska Grupa Finansowa Council.Pobierają wysokie prowizje,bank udziela kredytu z wielką prowizją i biznes się kręci.Bank zadowolony bo może takiemu klientowi wcisnąć wysoką prowizję.A do tego pośrednika przychodzą osoby bez zdolności kredytowej,pośrednik radzi przyjść z osobą ,która pomoże wziac kredyt .A wygląda to tak,ze osoba pomagająca bierze na siebie ten kredyt.Opowiada sie bajki o przeniesieniu kredytu po 3-6 miesiącach.Pośrednik wcale nie dba aby oferta była dostosowana do możliwości finansowych klienta.Ta firma dawno powinna zniknąć z rynku

    Odpowiedz
  • sondor(2016-10-23 18:05) Zgłoś naruszenie 121

    Za "nieboszczki komuny" pracownik bankowy był szanowanym pracownikiem, przyjmowano go chętnie wszędzie. Co się stało po zmianach ustrojowych, kierownictwa w bankach przejęły partie polityczne no i na efekty nie trzeba było długo czekać.Dyrektorzy banków swe rządy zaczynali albo od zmiany logo banku /PKO/, albo od zmian kadrowych. Dodam od siebie - bankowcem jest ten, co czuje ten bank, co przepracował w nim przynajmniej 5 lat pozostali to tylko pracownicy banku / "starzy bankowcy"/ wiedzą o co mi chodzi. Efekt ogólny, deprecjacja zawodu bankowca - ona niestety jest niezależna od pracownika banku!!!

    Odpowiedz
  • tak tylko pytam(2016-10-23 15:35) Zgłoś naruszenie 112

    Co Tomek zrobił z pożyczonymi pieniędzmi ?

    Odpowiedz
  • fly(2016-10-23 14:34) Zgłoś naruszenie 150

    Zasada generalna moi drodzy jest taka - żyjecie w KAPITALIŻMIE !!! To system , w którym liczy się tylko ZYSK !!! Każdy człowiek to KLIENT ergo LESZCZ !!! Przy okazji ten system to MATRIX . Kreatywna księgowość przyjmie wszystko .Winien za Ma itp. Przecież w 2008 upadły banki z produktami notowanym jako AAA ! Jeden (1) % ludzi zgarnia wszystko , a MY - leszcze pokrywamy ewentualne straty . Naprawdę nie wiecie w czym żyjecie !!!

    Odpowiedz
  • analityk(2016-10-23 12:50) Zgłoś naruszenie 160

    Baki najlepiej zarabiają w Republikach Bananowych. Więc trudno się dziwić czemukolwiek !!!

    Odpowiedz
  • Irena anna(2016-10-23 12:29) Zgłoś naruszenie 210

    OD wielu lat jestem klentką pewnego banku.Czasami brałam niewielkie kredyty które spłacałam w terminie lub nawet jednorazowo przed terminem. Byłam dla banku wiarygodna. W pewnym momencie chciałam skorzystać z kredytu odnawialnego zamiast z kredytu komercyjnego. Bank odmówił powołując się na system. Mogę otrzymać debet na koncie, kredut komercyjny ale nie kredyt odnawialny.Nikt nie potrafił mi wyjaśnic dlaczego tak się dzieje . Miałam też inną sytuację. Byłam w banku, fozmawiałam z pracownicą poza którą nikt naszej rozmowy nie słyszał. . Wyszłam z banku, przeszłam około 100 m. i nagle zadzwonił telefon i wyświetlił się nieznany mi numer. Z ciekawości odebrałam i okazało się że jest to jakaś oferta pożyczki z automatu. Natychmiast przerwałam kontakt. Sprawdziłam ten numer w internecie gdzie wykazano że ten numer należy do innego banku.Zadzwoniłam tam i uzyskałam informację że to nie ich numer i ktoś się pod nich podszywa. Zastanawiam się, czy mój bank ma kontakt z prywatną firmą pożyczkową i stara się nasyłać im klientów. Innej opcji jakoś nie widzę. Całkowicie straciłam zaufanie do banku. Tak nie powinno się traktować długoletnich rzetelnych klientów. Po przeczytaniu zamieszczonego artykułu zrozumiałam dlaczego tak się dzieje, dlaczego przysyłane rozliczenia bankowe są robione na tzw.pasówki i budzą moje wątpliwości.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Bert(2016-10-23 11:23) Zgłoś naruszenie 2419

    Ten artykuł pokazuje jasno, że R E P O L O N I Z A C J A M E D I Ó W jest A B S O L U T N I E K O N I E C Z N A. Co ma wspólnego nieuczciwość banków z "dobrą zmianą". To jest ordynarny czarny PR. Prostacki, ohydny. DGP szerzy plugastwa jak GW-no, Fakt, Newsweek, Polityka , Onet i cała paleta pozostałej niemieckiej polskojęzycznej gadzinówki.

    Odpowiedz
  • Jurek(2016-10-23 11:14) Zgłoś naruszenie 1319

    Jak wam się nie podobają banki to z nich nie korzystajcie. W czym problem? Mózgu nie macie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nnnn(2016-10-23 11:02) Zgłoś naruszenie 2415

    "szanowni" redaktorzy niemieckiej gazety - po jaki ...uj wszystko do pisu podczepiacie (chodzi mi o tytuł z określeniem dobra zmiana) - macie odrobinę honoru?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ZŁY NA BANKI(2016-10-23 10:37) Zgłoś naruszenie 461

    Ktoś powinien się również zająć tymi bankierami co dzwonią do ludzi i namawiają nachalnie na pobranie kredytu chociaż jest tej osobie niepotrzebny. MAMY DOSYĆ TAKICH NĘKAJĄCYCH TELEFONÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wystarczy że się kupi coś na raty w sklepie to już za kilka dni list z banku lub telefon z natarczywą ofertą kredytową.

    Odpowiedz
  • komentarz(2016-10-23 10:24) Zgłoś naruszenie 249

    A działo się to na przełomie wieków. Czyli od 1998 i dalej. Kiedy AWS /Akcja Wybiorcza Solidarność/ z kościołem wygrała wybory. Już kierowanie PEKAO SA za solidarnościowego dyrektora było skandaliczne dla klientów. I tak wyglądają rządy w wolnej Polsce wprowadzone z błogosławieństwem Rzymu i stale pływających na wierzchu ludzi kościoła przy każdym rządzie od Jaruzela po dzień dzisiejszy. Handlujący życiem po śmierci handlują teraz żywymi ludźmi, ich pieniędzmi. Teraz rozumiem, skąd tyle natrętnych ofert bankowych dostaje taki biedak jak ja.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • eawa(2016-10-23 10:03) Zgłoś naruszenie 481

    Nareszcie ktoś opisał jak działają banki. Zastanówcie się 10x nim powierzycie jakiemuś bankowi swoje pieniądze np. na lokatę, a 100x nim zaciągniecie kredyt.

    Odpowiedz