KNF: Eksperci zachęcali do brania kredytów we frankach mimo ostrzeżeń

17.08.2016, 17:48; Aktualizacja: 17.08.2016, 19:17
frank szwajcarski

W marcu 2006 r. KNB wydała rekomendację S, ograniczającą udzielanie kredytów mieszkaniowych denominowanych w walucie obcejźródło: ShutterStock

W związku z toczącą się dyskusją nt. kredytów mieszkaniowych denominowanych w CHF, przypominamy, że nadzór bankowy od 2004 r. publicznie ostrzegał przed ryzykiem związanym z udzielaniem kredytów w walucie obcej. W listopadzie 2000 r. ówczesna Komisja Nadzoru Bankowego (KNB) uchwaliła wprowadzenie wymogów kapitałowych dla banków na otwarte pozycje walutowe - przypomniała w komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • lubie pierogi(2016-08-17 18:47) Zgłoś naruszenie 174

    Petru raz już zachęcał ! wystarczy teraz mamy rezultaty!

    Odpowiedz
  • Blin(2016-08-17 20:34) Zgłoś naruszenie 30

    Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość już raz protestował i teraz mamy rezultaty! :-)

    Odpowiedz
  • max(2016-08-17 23:05) Zgłoś naruszenie 60

    mam nawet papier z banku gdzie "ekspert" prezentował mi "scenariusz pesymistyczny" i mówił, że to już będzie jakaś wojna albo załamanie gospodarki jeśli to nastąpi - głupi mu uwierzyłem ;/ ;/ ;/ no ale co poradzę że o czymś takim jak nadzór bankowy prawie nikt wtedy nie słyszał za to open finance wyskakiwało z lodówki?

    Odpowiedz
  • Laura(2016-08-18 01:37) Zgłoś naruszenie 10

    Polecę Frankowiczom zapoznanie się z Pomocą Prawną aby w końcu można było iść z większym spokojem przez dalsze ścieżki: : http://papug.pl/pomoc-prawna/

    Odpowiedz
  • qba(2016-08-18 07:14) Zgłoś naruszenie 50

    W marcu 2006 r. KNB wydała rekomendację S, którą banki zignorowały. Nie przeszkadza to jednak KNF w usprawiedliwianiu swojej bierności. Wystarczy poczytać rekomendacje (S) w zakresie ustalania kursów walutowych (czy zasad ustalania oprocentowania). Potem warto zestawić to z raportem UKOiK z 2009 dot. ,,spreadów".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tedi(2016-08-18 07:17) Zgłoś naruszenie 51

    "Ekspert" Pretru też zachęcał.

    Odpowiedz
  • polka(2016-08-18 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba liczyć siły na zamiary a nie odwrotnie to nie będzie nikt musiał się borykać z trudnościami bankowymi

    Odpowiedz
  • kredyty w euro brali przewidujacy a nie spekulanci(2016-09-21 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    a co z kredytami w Euro? Rzad Polski zobowiazal sie do wejscia do strefy Euro do 2016, wiele osob wzielo kredyt w Euro wlasnie dlatego, ze bralo to pod uwage. To nie byla spekulacja tylko rozsadna decyzja przewidujaca odejscie od PLN do EUR w ciagu kilku lat. A teraz co? Moze rzad powinien zaplacic za wyzsza cene euro i spready itd?

    Odpowiedz