Kwietniowy ranking kredytów gotówkowych już gotowy! Eksperci TotalMoney.pl prześwietlili oferty i sprawdzili, który bank pożyczy na najkorzystniejszych warunkach 5 tys. zł. Jeśli potrzebujesz finansowania, to spójrz koniecznie, gdzie skierować swoje kroki.

W tym miesiącu szukaliśmy finansowania dla trzyosobowej rodziny, która osiąga miesięczne dochody z tytułu umowy o pracę na poziomie 4 387 zł netto. Nasi klienci chcą wziąć w banku kredyt na 5 tys. zł i spłacać go w równych ratach przez rok. Standardowo poprosiliśmy banki o przygotowanie oferty zarówno dla klientów wewnętrznych (mających konto w danym banku) i dla klientów zewnętrznych (nie mających konta w danym banku). Sprawdźmy, kto wygrał kwietniowy ranking kredytów i pożyczek gotówkowych!

Kredyt dla klienta wewnętrznego

Najlepszą ofertę dla naszych klientów przygotował Volkswagen Bank, proponując im kredyt, którego miesięczna rata wynosi 450,35 zł. Odsetki naliczane są na podstawie oprocentowania 8,99% w skali roku, a prowizja za udzielenie finansowania wynosi 3% pożyczanej kwoty. Całkowita kwoty do zapłaty to 5 404 zł.

Warto również zainteresować się ofertą Alior Banku. Jeśli klient zdecyduje się pożyczyć pieniądze w tym banku, to w ostatecznym rozrachunku zapłaci tylko o 3 zł więcej niż u zwycięzcy, bo o tyle będą wyższe całkowite koszty kredytu. Klienci mogą tu liczyć na oprocentowanie nominalne wynoszące 5% w skali roku oraz 5% jednorazowej prowizji za udzielenie pożyczki. Przekłada się to na miesięczną ratę w wysokości 450,57 zł.

Na trzecim miejscu uplasował się Toyota Bank. Oprocentowanie pożyczki gotówkowej oferowanej przez ten bank wynosi 7% w skali roku. Przekłada się ono na miesięczną ratę w wysokości 454,27 zł. Za udzielenie pożyczki nasz klient zapłaci 5% jednorazowej prowizji, a łącznie w całym okresie umowy będzie musiał zwrócić do banku 5 451 zł.

Oferty godne uwagi przygotowały również T-Mobile Usługi Bankowe, Credit Agricole Bank Polska i Getin Bank. To, co je łączy, to fakt, że w każdej z nich łączna kwota do spłaty będzie niższa niż 5,5 tys. zł.

Tę część rankingu zamyka propozycja Banku BPH z oprocentowaniem na poziomie 7,8% w skali roku i 14,4% jednorazowej prowizji za udzielenie kredytu. To przekłada się na 497,44 zł miesięcznej raty oraz blisko 6 tys. zł do spłaty przez cały okres trwania umowy.

Kredyt dla klienta zewnętrznego

A gdzie po kredyt gotówkowy powinien udać się klient zewnętrzny? Który bank zaproponuje mu najlepszą ofertę? W zestawieniu z ofertami dla klientów bez konta w banku kredytodawcy liczba ofert, których całkowita kwota do spłaty jest niższa niż 5,5 tys. zł, zmniejszyła się z pięciu do czterech.

Tu również zwyciężył Volkswagen Bank. Co więcej, klientom niemającym konta zaoferował on takie same warunki jak klientom wewnętrznym.

Na drugim miejscu, z miesięczną ratą na poziomie 450,57 zł oraz 5 407 zł całkowitej kwoty do spłaty, uplasował się Alior Bank.

Ostatnie miejsce na podium przypadło T-Mobile Usługi Bankowe. W banku tym nasz klient odda po roku łącznie 5 471 zł, a miesięczna rata obciąży jego domowy budżet kwotą 455,90 zł. Oprocentowanie wyniesie 9,99%, a prowizja za udzielenie kredytu – 0%.

Korzystną ofertę przygotował również Getin Bank. Oferuje on kredyt z niższym oprocentowaniem niż zdobywca trzeciego miejsca (7,95% rocznie), ale za to pobiera prowizję wynoszącą 5% kwoty pożyczki. Daje to 457,71 zł miesięcznej raty oraz 5 493 zł łącznie do spłaty.

Najgorsze oferty dla klientów zewnętrznych przygotowały natomiast Bank BPH oraz Bank Zachodni WBK. W pierwszym z nich nasz klient zwróciłby łącznie 5 908 zł, w drugim 5 864 zł przy bardzo zbliżonej wysokości miesięcznych rat. Inne stosunkowo drogie banki to Orange Finanse, Bank Millennium, BGŻ BNP Paribas, mBank oraz PKO Bank Polski.

Ci, którzy chcą wziąć pożyczkę w kwietniu, swoje kroki powinni skierować do Volkswagen Banku. W polu zainteresowania powinna się również znaleźć oferta Alior Banku. Kiepski interes zrobią zaś Ci, którzy swoje zobowiązanie postanowią zaciągnąć w Banku BPH, wszystko przez wysoką prowizję za udzielenie kredytu.