Czy zawsze dostaniesz zwrot kosztów leczenia z ubezpieczenia OC sprawcy?

11.03.2016, 07:00; Aktualizacja: 11.03.2016, 11:39
wypadek przy pracy, komputer

W razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia poszkodowany ma prawo do rekompensaty wszystkich związanych z tym wydatków.źródło: ShutterStock

Zgodnie z prawem odszkodowanie z tytułu poniesionych kosztów leczenia obejmuje wszelkie wynikłe z tego koszty. Nie oznacza to jednak, że w każdej sytuacji bez wyjątku otrzymasz zwrot kosztów leczenia z OC sprawcy wypadku.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • Iwona(2018-11-26 22:45) Zgłoś naruszenie 00

  Błagam doradźcie co robić, na urlopie złamałam nogę a ubezpieczalnia nadal nie zwraca kasy…

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Andrzej Niewiadomki(2018-02-14 12:31) Zgłoś naruszenie 00

  Dla wielu wiadomość o tym, że firma ubezpieczeniowa może pokryć rachunki za leczenie prywatne jest niezwykle istotna. Dostać się do NFZ do neurologa graniczy z cudem... Mój ubezpieczyciel się wzbraniał twierdząc, że miesięczna kolejka to nie powód, by korzystać z prywatnej służby zdrowia, jednak pomogła mi kancelaria Advoco. Polecam...!

  Odpowiedz
 • Poszkodowany(2017-05-17 12:26) Zgłoś naruszenie 00

  Zlodzieje mam warta dom plus mialem wypadek z odmowa kosztow leczenia,,,jak trzeba placic namawiaja do wszystkiego!!!!Ludzie odradzam warte!!!!!

  Odpowiedz
 • Agnieszka(2016-12-07 13:55) Zgłoś naruszenie 00

  Zgadzam sie z jednym autorem komentarza odnosnie tego, ze niedorzecze jest to, ze ktos moze nie dostac zwrotu kosztow leczenia po wypadku. U mnie sprawa byla prosta. Zglosilam sie do Xaltum a oni sprawe zalatwili. Trzeba o to zabiegac, jesli pieniadze sie naleza! Profesjonalistom, ktorzy mi pomogli jestem wdzieczna do dzis!

  Odpowiedz
 • Marzena(2016-03-18 10:25) Zgłoś naruszenie 00

  W artykule powinna się znaleźć informacja, że artykuł jest sponsorowany. Trąci jednostronnością na kilometr. Jeśli jest problem z uzyskaniem odszkodowania należy niezwłocznie wynająć dobrego prawnika i pójść z tą sprawą do sądu. Nie może być tak, że poszkodowani dostaną jakieś ochłapy, a w niektórych wypadkach nawet nic. Wizyta na NFZ? Większość ludzi stara się z niej skorzystać, ale czasem terminy są tak odległe, że bezpieczniej udać się do lekarza prywatnego, o ile poszkodowanego na to stać, dlatego wmawianie ludziom w artykule, że wszyscy biegną do lekarzy prywatnych jest mocnym nadużyciem. Na stronie Aegera jest kilka artykułów na temat firm odszkodowawczych jakby ktoś był zainteresowany tematem.

  Odpowiedz
 • Irena anna(2016-03-11 18:58) Zgłoś naruszenie 10

  Nie mam wątpliwości, że artykuł powstał na zlecenie ubezpieczycieli.Panie mecenasie. Osoba poszkodowana opłaca składki na NFZ z własnej kieszeni a nie z kieszeni ubezpieczyciela. Obowiązek minimalizowania szkody powinien spoczywać na ubezpieczycielu a nie na osobie poszkodowanej. Ktoś, kogo nie stać np. na prywatną rehabilitację, nie może z niej korzystać a tym samym udokumentować koszty leczenia. A by zminimalizować koszty ubezpieczyciel powinien dążyć do tego aby sprawa sądowa dot. tej kwestii odbyła się jak najszybciej a fakty dowodzą, że ubezpieczyciel podejmuje odwrotne działania.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane