statystyki

Banki wchodzą w chwilówki. Zaostrza się konkurencja na rynku pożyczek

autor: Jacek Uryniuk26.03.2015, 07:26; Aktualizacja: 26.03.2015, 07:41
pieniądze-złoty-waluty

„Szybka pożyczka” udzielana jest w oddziałach banku oraz w placówkach pocztowych na uproszczonych zasadach. Jedynym wymaganym dokumentem jest zaświadczenie o zarobkach lub o otrzymywaniu świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.źródło: ShutterStock

Pocztowy to kolejny bank, który zdecydował się powalczyć o klientów skazanych do niedawna na usługi firm pożyczkowych. W jego ofercie znalazła się „Szybka pożyczka”. Minimalna kwota to jedynie 300 zł. Maksymalna – 3 tys. Zadłużenie można spłacić po 30 dniach jednorazowo albo w dziewięciu miesięcznych ratach.

„Szybka pożyczka” udzielana jest w oddziałach banku oraz w placówkach pocztowych na uproszczonych zasadach. Jedynym wymaganym dokumentem jest zaświadczenie o zarobkach lub o otrzymywaniu świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Bank nie pobiera odsetek od zadłużenia. Nalicza jednak prowizję od udzielenia finansowania w wysokości 20 proc., niezależnie od okresu kredytowania.

Pocztowy nie ukrywa, że wprowadzając na rynek „Szybką pożyczkę”, chce powalczyć o klientów korzystających dotąd z usług firm niebankowych. – Biorąc pod uwagę fakt, jak dużym zaufaniem cieszy się Poczta Polska, przez której placówki chcemy przede wszystkim dystrybuować ten produkt, oraz to, że jesteśmy bankiem, uważamy, że nasze nadzieje nie są bezpodstawne – twierdzi Magdalena Ossowska-Krasoń, rzeczniczka Banku Pocztowego.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • StAAbrA(2015-03-26 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    Banki wchodzą na "kurs i ścieżkę" - by było jasne ,

    Odpowiedz
  • gość(2015-04-23 23:34) Zgłoś naruszenie 00

    rynek się dalej będzie rozwijał bo ludzie potrzebują łatwego, szybkiego dostępu do pieniędzy. dla mnie jednak banki mają zbyt skomplikowane procedury, dlatego skorzystałam z ekspres kasy. wzięłam pożyczkę online i poszło jak z płatka. dałam im dowód a w zamian dostałam kasę, której potrzebowałam ;) zgodnie z nazwą działają w mega tempie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane