Francuskiej policji udało się rozbić szajkę oszustów stosujących nową metodę wyłudzania pieniędzy przy użyciu kart bankowych. Tego typu procederami zajmuje się specjalna brygada do zwalczania cyberprzestępczości.

Oszuści nabrali kilkaset osób zanim policji udało się wpaść na ich trop. W konsekwencji osadzono w areszcie piętnaście osób - wszyscy to drobni sklepikarze, którzy sami produkowali terminale bankowe. Chodziło o kradzież kodu uruchamiającego kartę oraz innych zapisanych na niej danych.

Dzięki temu przestępcy mogli bez przeszkód pobierać z kont ich ofiar pieniądze. Dla większego bezpieczeństwa robili to z zagranicy. Według policji przestępcom udało się w ten sposób przywłaszczyć kilkaset tysięcy euro. W ostatnim czasie we Francji liczba oszustw poprzez piratowanie kart znacząco się powiększyła, bo aż o 44 procent. Szczególnie niebezpieczne jest to w przypadku zakupów przez internet. Stąd banki radzą aby założyć drugie konto, na które sami wpłacamy pieniądze w ograniczonej wysokości.