Zamiast tradycyjnego loginu i hasła, na nowym Samsungu Galaxy S5, konsumenci zweryfikują płatność PayPal za pomocą czytnika linii papilarnych. Bez loginu i hasła - poinformował PayPal podczas targów MWC 2014 w Barcelonie.

Tuż po zaprezentowaniu nowego Samsunga Galaxy S5 pierwsza firma poinformowała o możliwości skorzystania z jego funkcji biometrycznych.

Zamiast tradycyjnego loginu i hasła, na nowym Samsungu Galaxy S5, konsumenci zweryfikują płatność PayPal za pomocą czytnika linii papilarnych, logując się np. do sklepów internetowych.

PayPal zapewnia bezpieczeństwo tej technologii. Bezpieczny portfel umieszczony jest w chmurze, zamiast przechowywać informacje osobiste w samym urządzeniu.

Czujniki biometryczne odcisków palców na urządzeniu i PayPal komunikują się także w chmurze. Jedyna informacja na urządzeniu to unikalny klucz, który pozwala PayPal zaszyfrować dane do weryfikacji tożsamości klienta, ale bez konieczności przechowywania informacji biometrycznej na serwerach firmy PayPal.

Od kwietnia uwierzytelniania odcisków palców PayPal na Samsung Galaxy S5 będzie dostępne w 26 państwach w tym w Australii, Brazylii, Hong Kongu, Rosji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

To kolejny etap współpracy obu firm. 23 lutego 2014 roku PayPal poinformował o swojej aplikacji płatnościowej na smart-watchu Samsung Galaxy Gear 2.