Inteligo, którego klienci mieli kłopoty z rachunkami i kartami po zmianie systemu informatycznego, zaoferuje rekompensaty.
– Kontaktujemy się z klientami Inteligo i w zależności od tego, na jakie uciążliwości zostali narażeni, proponujemy im np. zwolnienie z opłat za kartę we wrześniu albo za prowadzenie rachunku w bieżącym okresie rozliczeniowym – deklaruje Elżbieta Anders, rzecznik prasowy PKO BP, do którego należy internetowy bank.
Zapewnia także, że kłopoty klientów związane ze zmianą systemu już się zakończyły. – System Inteligo funkcjonuje normalnie. Wszystkie zaległe transakcje zostały już zaksięgowane i klienci mają aktualne salda. Karty działają bez problemów – twierdzi Anders.
Jednak wczoraj na profilu Inteligo na Facebooku wciąż pojawiały się nowe wpisy klientów twierdzących, że mają problemy z prawidłowym funkcjonowaniem rachunków. Zdaniem przedstawicieli banku to osoby niezadowolone ze zmian w systemie.
– Jeśli klienci mają jeszcze jakieś wątpliwości związane z funkcjonowaniem serwisu po zmianie, prosimy o kontaktowanie się z konsultantami Inteligo – przekonuje rzecznik prasowy PKO BP.
Przypomnijmy, że problemy klientów internetowego banku rozpoczęły się tydzień temu, gdy po dwudniowej przerwie technologicznej ruszył nowy serwis transakcyjny. Operacja nie przebiegła jednak bez problemów. Klienci skarżyli się m.in. na to, że niesłusznie naliczono im opłaty za wypłaty z bankomatów oraz prowadzenie konta.
Najpoważniejsze zarzuty dotyczyły znikających z rachunków pieniędzy. Niektórzy użytkownicy kont Inteligo donosili, że brakuje na nich nawet kilkaset złotych, a część kart przestała działać. Ponadto, zdaniem klientów, bank nie zadbał o to, aby informacja o planowanych zmianach dotarła do zainteresowanych na czas.
Bank deklaruje, że ani podczas zmiany systemu, ani podczas ubiegłotygodniowych problemów z jego funkcjonowaniem nie odnotowano żadnych nieautoryzowanych transakcji. Jak tłumaczą przedstawiciele PKO BP, wątpliwości mogły wynikać ze zmiany sposobu prezentacji danych w historii konta oraz powiadomień SMS.
Z kolei niesłusznie pobrane opłaty za korzystanie z konta oraz wypłaty z bankomatów zostały już zwrócone klientom. Wysłano też wszystkie karty, które wymagały wymiany.