Banki oferują niskie zyski z lokat. Czy jest jakaś alternatywa dla depozytów?

autor: Tomasz Jurczak09.08.2013, 06:40; Aktualizacja: 09.08.2013, 09:01
Często spoglądając na wpływające z lokaty odsetki, można się zastanowić, czy nie zabrać pieniędzy jak najszybciej z banku.

Często spoglądając na wpływające z lokaty odsetki, można się zastanowić, czy nie zabrać pieniędzy jak najszybciej z banku.źródło: ShutterStock

Patrząc na kurczące się wpływy z oprocentowania lokat wiele osób zastanawia się, czy nie przenieść tych pieniędzy z bankowego depozytu i zainwestować w bardziej opłacalne instrumenty. Problem w tym, że na rynku niewiele jest bezpieczniejszych form inwestowania kapitału niż lokaty.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • czytelnik(2013-08-09 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    "...Ostatnio na rynku pojawiają się lokaty strukturyzowane. Choć nazwa lokat jest nieco myląca - są to produkty strukturyzowane, o które trudno cokolwiek powiedzieć..."

    co autor miał na myśl?

    chyba - w ramach oszczędności - zabrakło korekty ... (oczywiście, mając dobrą wolę, zakładam, że było co korygować ;) )

    Odpowiedz
  • ?????(2013-08-09 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    Ja inwestuje w walute. Tusk POwiedział że otrzymamy z Unii pomoc w przeliczeniu 360ml złotych ale biorąc pod uwagę inflacje będzie to prawie 500 miln zlotych . W ten sposób zdradził jak będzie spadała złotówka!

    Odpowiedz
  • keszet(2013-08-09 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    Wszelkie lokaty z "dodatkami" (np. strukturyzowane, z ubezpieczeniem itp.) są tak skonstruowane, że raczej nie przyniosą większego zysku niż zwykłe.
    Podwyższone oprocentowanie dotyczy tylko części depozytu, a pozostała jego część depozytu zysku nie przynosi, a raczej stratę niwelującą zwiększony zysk z podwyższonego oprocentowania pierwszej części. Banki w tych lokatach gwarantują tylko nienaruszalność wysokości złożonego depozytu, natomiast żaden zysk nie jest gwarantowany. W lokatach zwykłych zawsze (jak do tej pory) nawet minimalny zysk przewyższał inflację.

    Odpowiedz
  • do 2 (???)(2013-08-09 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem pełen podziwu co do wiary w to co Tusk POwiedzial...

    Odpowiedz
  • piotr(2013-08-09 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    a co innego wybrac? lokata jest pewna i bezpieczna. Mam wiec kilka produktow w Getin, pozwala mi to na gromadzenie kapitalu.

    Odpowiedz
  • Rudy Rydz(2013-08-09 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    Zabrac pieniadze i zainwestowac w cos innego.Lepsza tez ponczocha niz lokata,do ktorej sztukmistrz z Londynu ma dostep.

    Odpowiedz
  • Halina(2013-08-09 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    GetinBank 2 lata temu oferował lokatę Zyski kwartalne.Warunek 10 lat trzymać w banku.
    Utopiłam 10 tyś. - 1 słownie ( jeden raz wypłacili ok.200 zł). a teraz nie ma żadnych zysków, a gdyby zlikwidować to wypłacą 60 % wpłaconej kwoty.
    NIE dajcie się namówić na żadne inwestycje w GETIN BANKU

    Odpowiedz
  • bez oszczędnosci(2013-08-09 18:09) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepszym wyjściem jest wycofanie swoich wkładów z banku i trzymanie w "skarpecie" lub kupić coś wartościowego, co nie traci na cenie z biegiem upływu czasu.
    I niech banki same siebie sponsorują...

    Odpowiedz
  • kuba(2013-08-09 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Do 3; czyta ze zrozumieniem.Co do inflacji polskiej zl ja on sie pomylil to mowi prawde.Bedzie jeden euro kosztowal 10zl to jest pewne za jego dlugi

    Odpowiedz
  • Smerfik(2013-08-10 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Dla jasności getin ma dobre zwyczajne lokaty i bezlitośnie goli frajerów, którzy wykupili różne wyrafinowane produkty.

    Jako osoba, która ma u nich tylko lokaty... chciałem podziękować tym wszytkim, którzy mnie się zrzucili na moje całkiem znośne odsetki (czyli tym co wykupili różne "innowacyjne produkty" oraz tym, którzy skorzystali z raczej drogiej oferty getina na rynku kredytów).

    Przy okazji - jak inflacja była koło 4%, a lokaty na 5% minus Belka to było OK a jak, inflacja oscyluje koło zera, to się nagle oburzamy, że oprocentowanie lokat spadło do niewiele ponad 3%???

    (wiem, wszyscy chcą czegoś bezpieczenego i wysoce rentownego, ale podaż i popyt działają i na rynku kapitałowym. Kapitału jest dużo, no to stał się tani)

    Odpowiedz
  • Jest weekend,warto odpoczac od propagandy PO(2013-08-10 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe wydarzenia sa na : NIEZALEZNA , PL ,rowniez na VOD. GAZETA POLSKA , PL albo na TELEWIZJA REPUBLIKA ,pl
    Ile ludzi dziekuje za poznanie prwady i porownanie jej z propagnda mediow masowego razenia PO mozgach

    Odpowiedz
  • przemyśl(2013-08-10 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    dzisiaj zakładanie lokat z tak niskim oprocentowaniem to cios w samego siebie ponieważ banki za darmochę używają tych środków przeciwko nam !!!

    Odpowiedz
  • BAQSIOR(2013-08-10 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko burdele. To najlepsza lokata kapitału w kapitalistycznej Polsce. Biedni będą zdychać z głodu, a bogacze będą dupcyć za pieniądze Polskie Kobiety, pod troskliwą opieką Państwa. Alfonsom nigdy w takiej Polsce nie zabraknie kasy.

    Odpowiedz
  • brutus(2013-08-14 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    A w którym banku teraz najlepiej założyć lokatę? możecie coś polecić?

    Odpowiedz
  • mester(2013-08-15 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    Bezpiecznej alternatywy tak naprawdę nie ma, póki trwa kryzys. Więc tu na przeczekanie i tak jest najlepsza lokata np. na 2 lata. A akurat fm bank podniósł niedawno jej oprocentowanie.

    Odpowiedz
  • marcin eset gmail com(2015-01-30 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    Pewnie, że jest! Lokata to jakaś kpina! 5% rocznie plus podatek? Ja mam srodki ulokowane w pewnej firmie i średnio wychodzi mi też 5%... ale miesięcznie! A ryzyko? Jak dla mnie małe. mogę podpowiedzieć co i jak, nie dajcie sie okradac bankom!
    marcineset malpa gmail com

    Odpowiedz