Assistance dla domu i samochodu czy ubezpieczenie podróżnych przy wysokich polisach mamy za darmo. Podczas wakacji warto jednak dopłacić, aby zyskać rozszerzoną opiekę.
Wykupując odpowiednią polisę, warto dokładniej przyjrzeć się temu, co oferują poszczególne towarzystwa. W Avivie np. już podstawowy pakiet assistance dodawanego do samochodowego ubezpieczenia OC/AC zapewnia nam opiekę w kraju i na terenie Europy. Jeśli jednak chcielibyśmy zapewnić sobie pomoc tłumacza, musimy wykupić wersję rozszerzoną za 89 zł lub maksymalną za 259 zł. Wówczas też możemy liczyć na pokrycie kosztów wypożyczenia auta zastępczego czy noclegu w hotelu.
Podobnie jest w Warcie, podstawową pomoc po wypadku mamy zapewnioną już w podstawowym pakiecie assistance.
Ale już za naprawę auta w podróży trzeba zapłacić samemu. Pokrycie całości kosztów zapewni jednak wykupienie pakietu złotego za 82 zł.
W Allianz cena – w zależności od jednego z trzech wariantów ubezpieczenia – waha się od 75 do 250 zł. Wraz z ceną limit na koszt holowania rośnie ze 125 do 2 tys. euro, a czas wypożyczenia auta zastępczego wydłuża się z 4 do 14 dni.
Z kolei w Proamie za 149 zł pomoc dowiezie nam paliwo, otworzy auto i poradzi w razie kłopotów zdrowotnych.
Assistance dla mieszkań większość ubezpieczycieli dodaje za darmo lub za niewielką dopłatą do zwykłego ubezpieczenia domów.
Wszystkie towarzystwa standardowo oferują pomoc siedmiu specjalistów, czyli np. ślusarza, hydraulika czy szklarza, pomoc lekarza lub opiekę nad dziećmi. Dodatkowo za te usługi zapłacimy tylko wówczas, gdy nasza składka za polisę jest niższa niż pułap wyznaczony przez towarzystwo. I tak w Avivie do ubezpieczenia mieszkań i domów „Moja Rezydencja” pakiet medical i home assistance kosztuje 30 zł w przypadku składki do 400 zł, jeżeli składka mieści się w przedziale 400 – 600 zł, koszt assistance wynosi 15 zł; w przypadku ubezpieczenia ze składką powyżej 600 zł, assistance dodawane jest za złotówkę.
Assistance medyczne jest uzupełnieniem ubezpieczenia zdrowotnego. Dopłacając, mamy zapewnioną natychmiastową pomoc w razie nagłego wypadku. Jak wygląda oferta? Dla przykładu Axa zapewni transport ubezpieczonego do placówki medycznej i z powrotem, wizyty pielęgniarki w miejscu pobytu chorego, wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego, dostarczenie lekarstw, a nawet zorganizowanie korepetycji dla dzieci, podlewanie kwiatów w domu czy opiekę nad zwierzętami.